Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 8 hónapja vagyok munkanélküli,...

8 hónapja vagyok munkanélküli, álláskeresési járadékra viszont nem vagyok jogosult. Van valamilyen pénzbeli ellátás, amire jogosult lehetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy év után igényelhetek az önkormányzatnál aktív korúak ellátását, de most már tényleg nagyon szűkösen jövünk ki egy fizetésből. A párommal együtt élünk, de neki máshová van bejelentve az állandó lakcíme.

2013. ápr. 11. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Nincs semmi.
2013. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tiéd a lakás, akkor kaphatsz kb 3-6eFT/hó lakásfenntartási támogatást, de nem kapod meg pénzben, hanem az önko közvetlenül utalja a szolgáltatónak pl Elműnek, Főtávnak..stb.

Meg van eseti segély, ami 3-4 havonta max 10eFt, de ez meg akkor, ha semmi vagyonod nincs, és nem jár, csak adHATó.

Esetleg könyöreghetsz közmunka után.

2013. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A lakásfenntartásival kapcsolatban viszont van amit nem értek. :(

Mit jelent az elismert lakásnagyság? Mert ugye papíron egyedül élek, a lakás az én tulajdonomban van, de nagyobb, mint 35 nm.

A városunk honlapja még ezt írja ezzel kapcsolatban: ,,A támogatás annak a személynek állapítható meg, aki adósságcsökkentési támogatásban részesül, az adósságkezelési szolgáltatás időtartamára."

Nekem viszont nincs semmilyen tartozásunk a közműszolgáltatók felé.

2013. ápr. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!