Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladnám az arany láncomat, de...

Eladnám az arany láncomat, de nem tudom mennyit érhet?

Figyelt kérdés
Hogy tudhatom meg, hogy nagyjából mennyit ér a láncom? 3 éve csináltattam nagyjából ~100E Ft-ért de most kell a pénz és szeretném eladni. Sajnos nem tudom hány grammos/karátos, és így nem tudom biztosan, hogy ahova vinném majd eladni, gondolom lemérik és úgy adnak érte pénzt? Hogy nem vágnak-e át vele.

2013. jún. 16. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Rögtön a zaciba ne vidd, mert átverhetnek főleg ha nincs róla papírod amivel tudod hogy hány karátos és hány grammos. Javaslom vidd el egy ékszerésznek ahol leméreted meg megnézeted hogy hány karátos az valójában. Leméretni célszerű több helyre is elvinni ha van erre lehetőséged, aztán mehet a zaciba.
2013. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azóta megtaláltam, hogy 14karátos, az mennyire számít "jónak?"
2013. jún. 17. 01:28
 3/4 polarbeer ***** válasza:

Jelenleg a 14 karátos arany grammjáért maximum 4900 Ft-ot adnak a legjobb helyen. Így megkapod érte a törtarany-árat, ami jelenleg nagyon alacsony (fél éve ugyanezért 6000 Ft / gramm árat is kaptál volna).

Ahány ékszerbolt / zaci / uzsorás / stb, annyi különböző árat ad, így nézegess neten, járkálj sokat, és válaszd a legkedvezőbbet! A lánc súlyát pedig méresd le mindenütt, ahová mész (lehet, hogy nem fog mindenhol ugyanannyit mutatni a mérleg :) ).


Talán ennél az összegnél többért tudod eladni, ha ismerősöknek / barátoknak megmutatod, és/vagy különböző adok-veszek fórumokra felteszed a láncod. Ugyanis ekkor lehet, hogy megtetszik valakinek, és ő nem csak a törtaranyárat fogja kifizetni, hanem rátehetsz még 10 - 20 ezret a kidolgozottságért, a mintáért, stb...

Ez utóbbi többet fizetne, de várni kell vele, nincs belőle azonnal pénz.

2013. jún. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 polarbeer ***** válasza:
Ja, és a 14 karáthoz még hozzátenném, hogy bár "jó aranynak" mondják, mégis a láncnak csupán 58,5%-a színarany.
2013. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!