Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes rendelésnél személy...

Sztrecskó kérdése:

Internetes rendelésnél személyes átvételt választottam bankkártyás fizetéssel. Ezután kéri egyes kártyaadataimat. Meg szabad adjam?

Figyelt kérdés
Megjelent a CIB bank fizetőoldala, és kéri a kártyaszámom, lejárati dátumom, és az aláírás mellett lévő számot.
2013. jún. 17. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az eladónak valószínűleg nincs POS terminálja - amin lehúzod a kártyád, amikor fizetsz a boltban - így ha ezt a módot választottad, akkor meg kell adnod az elszámoláshoz. Mondjuk nagyon nézd meg az oldalt, mert én eddig még internetes bankkártyás fizetéskor csak az OTP felületét láttam, persze nem zárja ki, hogy a CIB-nek is van.


Ellenben, ha személyesen találkoztok, miért nem készpénzben fizetsz? Mi a biztosíték arra, hogy ha most kifizeted az áru ellenértékét, akkor az átvételkor a megadott helyen, és a megadott minőségű áruval meg fog jelenni? Mi a biztosíték arra, ha nem megy el, vagy nem olyan árut ad át, amit megrendeltél, visszakapod a pénzed?

2013. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, van a CIB-nek is ilyen felülete, a Volánbusz oldalán azon keresztül lehet foglalni nemzetközi jegyet. Meg a Musicland oldalán is.
2013. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, semmi gond. A CIB megbízható.


Első: pl elég biztosíték maga a CIB illetve a kérdező bankja. Kártyás vásárlásnál probléma esetén vissza szerezhető a pénz. Másrészt nem jellemző, hogy a bankok komolytalan, átverős oldalhoz adnák a nevüket. Persze vigyázni kell, hogy valódi oldal legyen, azaz az oldal tanúsítvány rendben legyen.


Persze jobb félni mint megijedni, de azért paranoiásnak nem kell lenni.

2013. jún. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, naponta millió és millió ember így vásárol az interneten keresztül.
2013. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértettél valamit. A személyes átvétel bankkártyás fizetéssel nem azt jelenti, hogy amikor kihozzák, akkor fogsz kártyával fizetni (az az utánvét, függetlenül attól, hogy készpénzzel vagy kártyával fizetsz), hanem hogy az interneten előre kifizeted bankkártyával, és majd utána hozza a futár. Ehhez természetesen meg kell adnod az adataidat. Ha maga az üzlet, ahonnan vásároltál, megbízható, semmilyen rizikója nincsen.
2013. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A személyes átvétel amúgy nem futárszolgálatot jelent, hanem hogy én megyek el a termékért személyesen az üzletbe/raktárba.
2013. jún. 17. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Azzal sincs semmi gond, ha ilyenkor előre kifizeted online kártyával és akkor az üzletben már csak át kell venni. Pl. Extrem Digitalnál is vásároltam már így.
2013. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!