Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire számíthatok, ha jelentkez...

Mire számíthatok, ha jelentkezek diákmunkára a McDonaldsba?

Figyelt kérdés

Mindenre kíváncsi vagyok: miket kell csinálnom (milyen lehetőségek vannak), mennyit kell dolgozni egy nap, milyen az időbeosztás, mennyit fizetnek, stb.

(16 éves lány vagyok)

Tapasztalatok is érdekelnek!

Előre is köszi!



2008. jún. 21. 20:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
85%

Hát hallotam, hogy nincsenek ott rossz fizetések de a munka sem patyolat tiszta...

úgy, hogy sok sokert...:)

2008. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A fizu nem rossz, viszont mindenfélét kell csinálni. Ha szoktál járni mekibe, akkor láthatod, hogy mit csinálnak az ott dolgozók... kasszáznak, sütnek, takarítanak. Napi 8 órában és nincs megállás. Nem sokáig szokták bírni. De ha van kitartásod, és bírod a strapát, akkor vágj bele. Egy próbát megér. Sok sikert!
2008. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Ha csak nyári munkát vállalnál akkor sajnos el kell keserítselek mert már nincs sehol hely. Ha állandóra akkor még van esélyed, és úgy augusztus környékén bekerülhetsz a "csapatba". (3 napja kérdeztem meg):( Ha esetleg még is bekerülsz adnak egy nagy köteg papírt amit meg kell tanulnod. Éjszaka többet fizetnek de azt csak 18 éven felül lehet végezni. Ha egy héten 5 nap dolgozol 8 órát egy hónap alatt kb 80000 ft. kereshetsz. Egy héten minimum 20 órát kell vállalnod. Ja és a munka végés nem egy leányálom, az újakkal általában szórakoznak kicsit. Remélem segítettem. :) UI:szerintem nézz körül hátha akad más munka a láthatáron, bár én felhívtam egy iskolaszövetkezetet és ott azt mondták gyakorlatilag reménytelen mert már jún vége van.De hát próba szerencse, nem igaz!? :)
2008. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Régen egy nyáron dolgoztam McDonaldsban, életem legborzalmasabb munkahelye volt!

Nem akarom a részletekkel elvenni a kedved, de irtóra kihasználnak, nagyon hajtós, a fizetés még a minimálbért sem éri el, és egész nap nem ülhetsz le. Nekem majdnem minden nap túlóráznom kellett, de úgy, hogy egy fillért sem fizettek ezért (még a rendes órabért sem). Amikor rákérdeztem, miért nem jár túlórabér, megmondták, hogy ha problémám van, nem muszáj ott dolgozni...

A munka nem túl változatos: vagy a konyhán vagy, és szendvicseket raksz össze, krumplit sütsz, vagy pénztáras vagy (a legidegtépőbb, és főleg az voltam), vagy takarítasz, amit ők lobby-nak hívnak. Ez talán a legnyugisabb, de csak egy-két órán át lehet csinálni. Ebédszünet 20 perc, de ha sok vendég van, nem adják ki. Kaját adnak: egy sajtburger, kis krumpli, kis üdítő. Saját kaját nem lehet bevinni... Lakj jól ezzel.

Fizetés: én akkor kaptam óránként 184 forintot, amikor a minimum órabér 250 forint volt nettóban (2001-ben). Ebből le lehet szűrni dolgokat...

2008. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
92%

én mekiben dolgozom 1,5 éve. nálunk a "nyárisok"(mint Te)általában kasszáznak, lobbyznak(vendégrész takarítása, rendben tartása). a beosztást(mivel diák vagy) te mondod meg, hogy mikor akarsz dolgozni, legalábbis nálunk így van, van aki csak 6 órában van, van aki 8-ban. A fizuról tudsz érdeklődni az iskolaszövetkezetednél, ők megmondják mennyit fogsz kapni. Páratlan naptári napokon álunk 2 sajtburgert, röfiburgert, vagy toastot ehetsz, párosokon Big Macet, Mc Chickent stb ehetsz...

kemény munka, de ha kitartó vagy, sok élményben lesz részed, nekem pl azóta sokkal több az önbizalmam, jobban kezelem a konfliktusokat:)

2008. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
jah és az hülyeség, hogy nem fizetnek ki, mivel az iskolaszövetkezettel szerződésed van, így nem tehetik meg...
2008. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végre egy pozitívabb hozzászólás is... Igazság szerint még mindig tanácstalan vagyok, nem tudom jelentkezzek e a mekiben (ki van téve egy papír, hogy munkatársakat keresnek)... meg hogy felvesznek e 16 évesen...

2008. jún. 22. 12:12
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem több barátom is mekiben nyomja, valakik itthon, valakik külföldön. Hatalmas különbség van a kettő között, már csak emberileg is. Jó, kinnt sem egy leányálom, de ott legalább összetart a társaság, bulikat rendeznek, viszont éjjel nappal hívhatják őket, amikor nincs ember, és helyettesíteni kell valakit. Egyik barátom volt, amikor 16 órát dolgozott, mert nem volt ember. Angliában bármit ehetsz, magadnak állítod össze a szenyókat, és ott 45 perc egy kajaszünet. A bérezés úgy működik, hogy ha bemész a helyre, egy kártyát kell lehúzni, és ha elmész akkor is, ez fillérre pontosan kiszámolja a béredet, és nincsenek elcsúszások. Emberibb módon bánnak veled, mint itthon. Itthon csak rosszat hallottam eddig, tele van tahó emberrel a hely, akik folyton szivatják az újakat. Az időbeosztás, amit te találsz ki, egyátalán nem rugalmas, akkor mész, amikor szükség van rád, nem teljesen akkor, amikor te akarsz. (ez mindegyik diákmunkával így van) Csak annyi, h a heti 20 vagy nem tudom mennyi órát le kell dolgozni feltétlenül. A külföldi példát csak azért írtam le, hogy legyen összehasonlítási alapod, ha tényleg mekiben kötnél ki.
2008. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
84%

nálunk is vannak 16 évesek, annyi, hogy max este 9ig dolgozhatsz.

utolsó hozzászóló:nem tudom, hogy hol melóznak a haverjaid, de én eddig nem tapasztaltam ilyeneket, azt hogy mit raksz a szendvicsbe, itt nálunk se korlátozzák, és nálunk is van évente több Mekis buli...

2008. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

azt lenne még a kérdésem, hogy minimum hány hétre vesznek fel? egy táborba megyek júl. 3. hetétől, addig dolgoznék, felvesznek?

2008. jún. 22. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!