Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aukciós oldalon vásároltam...

Aukciós oldalon vásároltam magánszemélytől egy használt, használhatatlan cipőcsomagot. Az eladó nem hajlandó se visszavásárolni, se kompenzálni a kárt. Elismeri, hogy a cipők ilyen állapotúak, de ennyi, semmi több. Hova tudok fordulni?

Figyelt kérdés
A cipők gyakorlatilag szemetek, a feltöltött képek "véletlenül" épp a jó részeket mutatták. Az aukciós oldal természetesen nem csinál semmit, őt az eladó addig érdekli, amíg a jutalékot beszedik. A vevő meg egyáltalán nem, mondván ő csak közvetítő. Az ajánlata a polgári per, vagy a rendőrség. Szerintetek csak ezek a lehetőségek vannak?

2013. jún. 19. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak ezek.
2013. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól tartok... :-( Mennyit buktàl, ha nem titok? Jótanács: csak közeli fotóknak higgy, amelyeken minden szerepel, valamint kérdezni kell elõtte feltétlenül. Sõt, én a személyes àtvételt preferàlom, ott ha látom a termék àllapotát, még mindig mondhatok nemet a vàsàrlásra.
2013. jún. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a helyi jegyző nem tud valamit csinálni vele?(fizetési felszólítás, stb)?
2013. jún. 19. 15:59
 4/11 A kérdező kommentje:
sajnos belefutottam, lassan 10 éve fent vagyok ott, és nem is az értéke a lényeges, hanem hogy megússza...a címe megvan, de ha a szájába lépek, attól nem oldódik meg az ügy..Sajnos (vagy szerencsére)oda vissza kb 500 km van köztünk..
2013. jún. 19. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezt le kell nyelni, gondolom akkor nem egy nagy összeg, ha nem merted leírni.....

Ez benne van a pakliban...

Már csak egy részletes, negatív értékelés maradt, amit még megtehetsz....

2013. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért gondoltad hogy 1000 Ft-ért megkapsz 10 db jó állapotú Adidas cipőt?
2013. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem 1000 ft, nem 10 db, és nem adidas..Látom képben vagy.Inkább maradj csendben, ha értelmeset nem tudsz mondani.
2013. jún. 20. 10:15
 8/11 A kérdező kommentje:
10000 alatt van, de nem annyira az összeg a lényeg, hanem maga a tény, hogy ezt megteheti..Ha nincs más, kihajtom akár rendőrségi úton is,mert ha valaki szart akar eladni, akkor azt tartsa meg, akár 1 ft-ért is.
2013. jún. 20. 10:23
 9/11 anonim ***** válasza:

A helyzet szemléltetése miatt használtam túlzást. Reméltem, hogy van annyira abszurd, hogy értelmes embernek eszébe se jusson kijavítani, hogy nem fedi a valóságot.


Ebből viszont látszik, hogy saját butaságod, esetleg kapzsiságod komvinációjának áldozata lettél.


Ha a piacon valaki 10 kiló húst árul 2000 Ft-ért, akkor azt elhiszed? Miért más a helyzet, ha cipőkről van szó...?

2013. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megismétlem: ha értelmeset nem tudsz írni, akkor maradj csendben. Kötözködni vannak más fórumok, okoskodni is inkább ott próbálj. Idegen kifejezések használatánál pedig inkább kérdezz meg valakit, aki tudja hogy kell leírni..
2013. jún. 21. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!