Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Jófogáson, az Apródon, vagy...

A Jófogáson, az Apródon, vagy a Vaterán előnyösebb terméket eladni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:

A Jófogás és az Apród INGYENES oldal, míg a Vaterán jutalékot, feltöltési díjat kell fizetned...

A Vaterán akkor is fizetned kell, ha nem tudod eladni a cuccot...


A Jófogáson, Apródon viszont elég nehéz vevőt találni...


Van még az Alkupiac, Zsibvásár, ezek ingyenes aukciós oldalak, csak nem olyan forgalmasak...


Én a helyedben mindegyik ingyenes oldalra feltölteném az eladandó cuccot, azzal semmit nem veszítesz, viszont nagyobb az esély vevőt találni...


Minél több jó minőségű fotót és részletes leírást tegyél fel, ezzel növeled az esélyeidet!

2013. jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy ahogy az előző írta, csak kiegészíteném:


"A Vaterán akkor is fizetned kell, ha nem tudod eladni a cuccot..."

Ez a rész nem igaz. Akkor kell csak jutalékot fizetni, ha sikeres eladás történt. Csak az extrákat kell mindenképp megfizetni, de nem kötelező extrát igénybe venni. Illetve ha nem 1Ft-ról minimálár nélkül indítod az aukciódat akkor termékfeltöltési díj is van, de az nagyon minimális. Épp csak arra jó és pont ezért vezették be, hogy lehetőleg ne legyen tele a vatera többezer irreálisan drága, eladhatatlan bóvlival ami úgyse kell senkinek, csak a vevőket bosszantja keresgélés közben.


Vatera eladás után 6% jutalékot számol (drágább cuccra sávosan egyre olcsóbb, talán 20ezer feletti összegre már csak 4%) ami az ingyeneshez képest nagyon sok. Cserébe sok felhasználó van, illetve nem elhanyagolható, hogy itt van értékelés is. A vevők sokkal jobban megbíznak egy vaterásban akinek van mondjuk 100 pozitív értékelése, negatív nélkül, mint egy jófogásos, apródos hirdetőben aki tulajdonképp ehhez képest teljesen megbízhatatlan.


Én nem szeretem a vaterát, mert drága, de ugyanakkor megbízhatóbb, mint a többi.


A döntés a tied...

2013. jún. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2-nak :


Ha a Vaterán nem sikerül eladni a cuccot, akkor termékfeltöltési díjat kell fizetni, azért ez sem kevés. ha egymás után többször sem megy el a cucc...


Én tavaly próbálkoztam több dolgot eladni a Vaterán, egyikre sem jött vevő 2 hónapig (mert ott nem csak vevő van több, hanem eladó is!)...

Szóval végül kifizettem 2-3 ezer forintot a semmire...


Az tény, hogy én is jobban szeretek vásárolni a Vaterán, de az utóbbi időben jól vásároltam az Apródon, Jófogáson, Zsibvásáron is, ha az ember óvatos, akkor itt sem érhet meglepetés.


#1 voltam

2013. jún. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Szóval végül kifizettem 2-3 ezer forintot a semmire...



Mert túl drágán árultad? Máskor rakd fel 1Ft-ért minimálár nélkül. Úgy nincs feltöltési díj és a leütési ár nagyjából a piaci ár lesz, tehát kb. annyi amennyit tényleg ér a terméked. Sokszor amúgy meglepő hogy fel tud szaladni egy ilyen licit.

Sok olyan történetet olvastam már, hogy fix áron kutyának se kellett aztán 1Ft-os licittel többért ment el, mint előtte hónapokig hirdetve fix áron...

2013. jún. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-nek


Elég sokat vásárolok a Vaterán, volt módom megtapasztalni, hogyan mennek fel a licitek...

Érdekes módon ugyanannál az eladónál mindig ugyanazok a vevők tornásszák fel az árakat (vagyis az eladó egy másik néven, esetleg több más névvel is)...


Bocs, nekem ehhez nincs gyomrom...


Amit el akartam adni, azt fix áron kínáltam, nekem annál olcsóbban nem érte meg eladni.


#1 voltam

2013. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mindenféleképpen ingyenes oldalon előnyösebb neked, igazából látogatottság alapján érdemes dönteni, plusz esetleg nézz körül, hogy melyik oldalról mi a vélemény (eladási tapasztalatok, ügyfélszolgálat-pl tékozló homár, csalók-svindler lista facebookon).
2013. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5:

Szerintem rosszul gondolod. Persze, hogy ugyanazok licitálnak, hiszen ők a vevők. :-)

Azért remélem a közértben nincs görcsben a gyomrod csak mert minden nap ugyanaz a Mari néni is éppen ott, éppen akkor vásárol mint te. Vatera is ilyesmi.. Pláne ha ugyanaz a termék. Ha eladok egy népszerű terméket aztán felrakok egy új ugyanolyant akkor úgyis ugyanaz fog licitálni. Mármint aki előzőleg nem nyerte meg.


Aki meg magára licitál az a tűzzel játszik. Vatera simán kicsap ilyenért. Én nem merném megtenni. Amúgy sincs sok értelme. Magamtól minek vásárolnék?? Egyrészt akkor cucc rajtam marad, ráadásul vatera feltöltés és extra kiemelés díjat mindenképp meg kéne fizetni. Aztán semmi garancia, hogy legközelebb drágábban elmegy: ha a piac keveset adott érte akkor az a dolog keveset is ér.

2013. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Apród ,Expressz, Jófogás és rengeteg ingyenes oldal van ezeken kívül is .Sokkal jobban szeretem eladóként és vevőként is ezeket! A Vatera nem tetszik , egyrészt mert az eladónak fizetős. Ha 1 ft-os-ra rakja fel ,minimál nélkül , lehet ingyen kell odaadnia valakinek. Mindennapos dolog ,hogy haverral fellicitáltatnak termékeket , a vatera ezt nem tudja kiszűrni mert az Ip cím más, és le is xarja nagy ívben.Annyi előnye van ,hogy van értékelési rendszer ,de ez hátrány is egy új embernek, mert lehet nem mernek tőle venni.


Vevőként sem szeretem , fene se fog várni 1-2 hetet egy termékre , licitálgatni, lesegetni aztán az utolsó pillanatban valaki elviszi előlem, se ídőm ,se türelmem ilyesmire.. Esetleg fixárban leütni és kész.

Az a biztos ,ha oda van írva telefonszám , ár , felhívom az eladót , megmondom , hogy kell a cucc adja -e olcsóbban , ha igen ,már veszem is meg, személyesen átvéve, vagy utánvét.

Azt ajánlom ,rakd fel a cuccot 5-6 helyre képpel árral ,telefonszámmal ,így is el lehet adni ,ha piacképes a termék. Kis alkulehetőséget építs bele az árba!

2013. jún. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!