Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki kap egy utánvételes...

Ha valaki kap egy utánvételes csomagot akkor tudja, hogy mennyi megy a feladónak és mennyi a posta?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az esetek 99%-ában az egész a feladónak megy, lévén az utánvétet előre kell fizetni.


Ez alól egy kivétel van - amikor az átvevő fizeti a postaköltséget. De ez nagyon ritka, mivel többszörös ára van ilyenkor a feladásnak.

2013. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az utánvételesnél MINDIG az átvevő fizet!
2013. jún. 23. 21:24
 3/13 anonim ***** válasza:

"lévén az utánvétet előre kell fizetni. "


Nem értetted meg, amit mondtam. Az utánvét DÍJÁT A POSTÁN előre kell fizetni. Ezért nem hajlandó nagyon sok eladó utánvéttel csomagot küldeni, mert ha a vevő nem veszi át akkor bukja a drága postai díjat.

2013. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jó, akkor most figyelj!!

Eddig SOHA!!! nem kellett fizetnem a postán mikor feladtam valamit utánvétellel!


Kapok majd egy csomagot, honnan tudod, hogy mennyi a termék ára? Mi van ha +500-at ráír az eladó? Vagy simán azt hihetem, hogy ennyi a posta ő meg 500-al gazdagabb?

2013. jún. 23. 22:01
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ez alól egy kivétel van - amikor az átvevő fizeti a postaköltséget. De ez nagyon ritka, mivel többszörös ára van ilyenkor a feladásnak."


Gratulálok a szövegértésedhez.


A postán megtalálhatod az utánvét feladási árait, onnan tudod, hogy nem vernek át.


A privát üzenetedre válaszolva:


Hülyegyerek, szedd már össze magad. Nem elég, hogy egy primitív aluliskolázott barom vagy, még reklámozod is?!

2013. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Felmész a posta.hu-ra és megnézed. Feltéve, ha az értő olvasást egyszer elsajátítod majd. Bár kétségeim vannak, hogy ez valaha sikerülni fog.
2013. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Válaszoltam. A posta weblapján fenn van az utánvét ára. Ha ennek értelmezése vagy az összeadás / kivonás meghaladja a képességeidet az rettentő szomorú :)
2013. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó, akkor elmondom újra, hogy megértsd!

Figyelj, most jön a kérdés!!

HA, kapok egy utánvételes csomagot, akkor fogom tudni, hogy mennyi pénz megy a postának és mennyi az eladónak?


Kicsit segítek!!!

NEM TUDOM: a csomag súlyát, a csomag árát, azt, hogy elsőbbségi vagy sem.

2013. jún. 24. 16:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Most figyelj, mert egy egész elképesztően csodálatos dolgot fogok mondani:

De tudni fogod!


[link]


Amint eljutsz egy 8.-os általános iskolás szintjére abban a pillanatban ki fogod tudni bogozni a linken lévő táblázatból, hogy mennyibe kerül az utánvét, az elsőbbségi és a súlyhoz tartozó feladási díj (ill. ha 2 kilónál nagyobb akkor egy másik táblázatból), az ajánlott, a tértivevény, stb...


A csomag súlyát meg láthatod a csomagon kívülről, de nyilván a feladó is meg fogja tudni mondani.


Azt meg végképp nem értem, hogy az miként lehetséges, hogy te úgy veszel valamit, hogy f1ngod nincs se arról, hogy mekkora, se arról, hogy mennyibe kerül.


Vagy ha arra játszol, hogy esetleg "többnek hazudd" a postaköltséget, mint amennyi és lenyeld a különbözetet akkor jó nagy gy0kér vagy.

2013. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Aha, és szerinted van olyan ember aki azt mondja a postásnak, hogy oké várj megnézem, hogy hány kiló a cuccos meg még 2 perc csak lecsekkolok 3-4 dolgot.


NINCS ILYEN!!!

2013. jún. 24. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!