Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem Eu-s országból rendelt...

Nem Eu-s országból rendelt termékeknél mi felett kell VÁM-ot fizetni? A vám az az árú hány %-a? Illetve hamisítványnál van elkobzás? A VÁM-on kívül van más költség?

Figyelt kérdés

2013. jún. 25. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig ez a vám a téma pedig az elég csekély mértékű többnyire. És ha nem éri el a 10 eurót akkor azt meg se kellett fizetni régebben legalábbis, ami gyakorlatban azt jelenti, hogy kb 80-100 ezer forintos műszaki cikkre még nem kellett vámot fizetni.



Na de amit kell fizetni és jelentős tétel az az ÁFA. Ettől lesz igazán sok a fizetnivaló. A vám, ha kell is fizetni, az csak pár százalékos. Eltörpül az áfa mellett.

2013. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és konkrét százalékot nem tudok illetve az attól is függ milyen termék. Nekem műszaki cikkre 3% vám volt pár éve de nem kellett kifizetni mert nem érte el a 10 eurót az így számított vám összege, hiszen ahhoz kb 100 ezer forintos termék kellet volna, de annyi bőven nem volt. Áfát persze kellett fizetni, az jókora összeg, 27%. :-(
2013. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most megnéztem 27%áfa mellé elvileg idén még 6%-os VÁM kapcsolódik.
2013. jún. 26. 10:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy emelték azóta, hogy nekem kellett. De szerintem most is termék függő lehet a dolog, hogy mire mennyi.
2013. jún. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezek túl általános kérdések, pontosabb válaszhoz pontosítanod kell. 43000 Ft alatt elhanyagolható értékű terméknek minősül és vámmentes, viszont az ÁFA mentes értékhatár csak 6000 Ft. Efölött a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámot kell megfizetni, kivéve ha az 10 Euro alatt van, mert akkor nem kell. Még az sem igaz, hogy az áru hány %-a, mert nem mindenhol az értékből számolnak vámot. Egyáltalán minek rendelsz bizonytalan minőségű hamisítványt???
2013. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!