Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek a turkalokrol?

Mi a velemenyetek a turkalokrol?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasom,hogy sokan turkaloban vasarolnak.

Engem nagyon felhaboritanak ezek az uzletek.Teljesen ingyen szerzik be a ruhakat,aztan meg van kepuk eladni,ahelyett,hogy eladomanyoznak oket,mint amilyen celt szolgalnanak.Itt ahol mi lakunk nem letezik turkalo,mi egyszeruen eladomanyozzuk segely szervezeteknek a kinott vagy megunt ruhakat.

Vagyis van ingyenes turkalo a raszoruloknak,amit nehany napra szerveznek,nagyon sok felajanlas erkezik,es barki mehet ingyen valogatni.

Aztan jonnek a kepbe a "jofej" turkalosok,akik szepen rateszik a kezuket a raszoruloknak felajanlott ruhakra,es kihasznalva az emberek szukseget van kepuk penzt kerni az eleve ingyen beszerzett ruhakert.

Ez szerintem a pofatlansag teteje.Rosszul vagyok,ha arra gondolok,hogy valaki a mi kinott kisruhainkat a bolti ar feleert arulja valahol,holott mi segito szandekkal ingyen adtuk/adnank,ha tudnank kinek van ra szuksege.


2013. júl. 6. 01:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
95%
azért arra is gondolj, hogy itt, kis hazánkban, ha van is ilyen ingyenes ruhaelvivős ízé, akkor ott nem biztos hogy megvan az a minőség és mennyiség ami kéne. én speciel nem tudom mivel lettem volna felöltöztetve, ha édesanyám nem turkálókban veszi meg azt a ruhát amit bolti ár feléért( vagy még annyiért se) vett meg nekem, jó minőségben, szépen. (akkoriban nagyon szegények voltunk) turkálókba egyébként sem a jómódúak járnak vásárolni, jó hogy vannak ilyen boltok is, szerintem. külön jó oldala, hogy az angolturikban lehet venni angol nyelvű mesekönyvet meg játékokat is venni, kiváló állapotban, ami a gyerekek angoltanulását elősegíti ( bár ez csak az én egyéni meglátásom..:D ) most gondolj bele, adott egy anya aki hónapokon belül szülni fog. hol van neki arra pénze, hogy méregdrágán olyan babaruhákat vegyen meg, amiket hord a kicsi max 1 hónapig.. turiban meg hozzájut kb 200 ftért darabjáért. az egy másik dolog, hogy a vezető hogy jár evvel, de abba gondolj bele hogy ha ti ezt eladományozzátok, avval ígyis úgyi ssegítetek a rosszabb helyzetben lévőknek :)
2013. júl. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
*egyedülálló anya, segítő szülők nélkül.:) (ja, és hozzátesezm, én egy angolturiban egy 7 font-os meséskönyvet vettem meg 130 ftért :)
2013. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%

Ausztriaban lakom. Ha adok valami szep ruhat a Caritas vagy a Rotes Kreuz nevü segitö szervezeteknek, ök ugy "segitenek" (sajat magukon) hogy eladjak a ruhakat a kereskedöknek! Ezt itt mindenki tudja, es ez legalis!

Undorito es szegyenletes, hogy pont a segelyszervezetek üzletelnek ezzel.

Regebben, otthon en is vettem neha turiban ruhat, de ma mar nem tennem meg. Ki tudja, kiröl levetett koszos cuccok ezek, talam meg a halottakrol is lehuzzak es eladjak, ki tudja ezektöl minden kitelik. Fuj.

2013. júl. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor döntsd el, hogy ingyen szerzik be a ruhákat a turi üzletek, vagy vásárolják a karitatív szervezetektől.


Egyébként a turkálók természetesen nem ingyen jutnak a ruhákhoz, hanem vásárolják őket bálákban.

A ruhák fertőtlenítve, mosva vannak, és ez a halottakról húzzák le történet pedig teljes badarság.

2013. júl. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Az emberek eladományozzák a szervezeteknek a ruhákat!

A szervezetek ezeket eladják, abból lesz pénzük pl. Ételt osztani...

Aki meg megveszi a használt ruhát a szervezettől, az eladja a Turiban!


Nem egészen úgy működik ahogy te elgondolod...

2013. júl. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

"Ha adok valami szep ruhat a Caritas vagy a Rotes Kreuz nevü segitö szervezeteknek, ök ugy "segitenek" (sajat magukon) hogy eladjak a ruhakat a kereskedöknek! Ezt itt mindenki tudja, es ez legalis!

Undorito es szegyenletes, hogy pont a segelyszervezetek üzletelnek ezzel. "

Mi ebben az undorító es szégyenletes? Igy jutnak bevételhez, hogy abból segíteni tudjanak a rászorulókon. Tudod nem csak ruhára van szükség, hanem élelmiszerre, iskolaszerekre, stb....

2013. júl. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A turkálósok nem ingyen szerzik be a ruhákat, hanem vásárolják.
2013. júl. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az utsó válaszolók írják. Szerintem ezzel mindenki jól jár. Én már sok szép és egyedi kis cuccot vettem turiban olcsón, és ha az árából mondjuk vkit pont megetettek, hát nem hiszem, hogy átverve kéne érezni magam!
2013. júl. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Én szeretem a turkálókat. Nem érdekel honnan jöttek. Ha valóban teljesen ingyen adnák mindenkinek akkor biztos h nem jutna belőle semmi. Mint a sáskák mindenki lecsapna rá. Én örülök h pénzbe kerül. Nagyon nem kell túlfizetni ezeket az árukat. Nagyon sok babacuccot én is beszereztem fillérekért. 100ft darabáron olyan nadrágokat, pólókat amit monjduk egy brendonban 3-4ezerért lehetett volna db-onként. Ingyen soha nem kaptam volna belőle mert vannak nálam jobban rászorulók is. Megvehettem volna a drágát is mert miért ne de pocséklásnak tartottam arra az 1-2 hónapra amíg hordja. És némelyik jobb minőségű mint amit a boltban árulnak!!

Amúgy meg igazat adok minden előttem válaszolónak a témával kapcsolatban!! Kivéve ezt a hullás dolgot. -,-' kicsit abszurd!

2013. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a turikat. Van néhány kedvenc helyem, ahol tényleg pár száz Ft-ért veszek márkás, szép ruhákat. Múlt héten pl. H&M, Next és hasonló márkás kis nyári ruhácskákat vettem a lányaimra, darabját 150-300Ft-ért. Nem érdekel, ki és hogyan keres pénzt ezeken a cuccokon, mindenki pénzből él, nekem megéri megvenni ezeket a cuccokat, a többi nem az én dolgom. De amíg egy vadonatújnak kinéző Next ruhácskát megveszek 150Ft-ért, addig nekem igenis bejövős a turi.

Egyébként tiszta, normális állapotban kapom a turiban a cuccokat, de természetesen itthon azonnal kimosom, kivasalom stb. így fel se merül bennem, hogy mocskos lenne vagy hogy kiről vették le... Gondolom, azért egy újnak kinéző kis ruhába nem valami koszos kis utcagyereket öltöztettek....

Értem én, hogy aki külföldön él, annak ez fura, de meg kell nézni a magyarországi butik árakat, máris érthető lesz, hogy a legtöbb ember nem keres annyit, hogy havonta 1-2 ruhát meg tudjon venni a gyerekének ott, nem még többet, pedig hát tudjuk, hogy egy kisgyerek egy hónap alatt képes kinőni a ruhatárát....

2013. júl. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!