Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki összefoglalná 2013....

Valaki összefoglalná 2013. 07. 01-i módosított Posta Díjakat?

Figyelt kérdés

Nem igazodom ki a posta.hu-ra feltöltött infók között.

Ma voltam levelet feladni, elsőbbségit 500g-ig szerettem volna és nem boríték méretűt és közölte a postás nő hogy csak ajánlottan adhatom fel mert ez az új szabály hozzám vágott egy ajánlott szelvényt és mondta hogy nézzem meg a honlapon,mert erre ő nem ér rá magyarázni...mindenkinek.Mindegy a lényeg nem is ez, hanem akkor hogy mikortól számít már olyannak amit ajánlva kell feladjak?

köszönöm!



2013. júl. 9. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

A postadíjak itt vannak, a kötelező ajánlott dologról nem tudok semmit.


Más szolgáltatást nem akartál igénybe venni? Mert pl. tértivevénynél vagy utánvételnél eddig is kötelező volt az ajánlott levél.

2013. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!Köszönöm!

Nem, csak elsőbbségi levélként szerettem volna feladni, 535ft lett volna.De mivel valami méret szabályt átlép azért kell ajánlott+250ft.Én sem értem...

2013. júl. 9. 13:56
 3/4 A kérdező kommentje:

Leírom mert megfejtődött a rejtély, hátha másoknak sem egyértelmű az újjítás:


"További változás, hogy azon küldemény, amely mérete vagy alakja miatt nem fér be a levélszekrénybe, kizárólag könyvelt küldeményként (pl. ajánlott levélként, csomagként) adható postára."

2013. júl. 9. 16:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A lényegesebbek:


1. Ami nem fér be a postaládába (adott méreten felül) az csak ajánlott lehet. Magyarul: Ami A/4-es méretnél és 2,4 cm vastagságnál kisebb az mehet simán.


2. Utánvételest levélben nem tudsz feladni csak max 500 g-ig, és nem kérhető hozzá elsőbbségi.


3. 2-es pont igaz "címzett kezébe" szolgáltatásnál is


4. Megszűnt a Standard/nem standard postacsomag, helyette MPL Postacsomag van


5. Megszűnt az időgarantált Start/start plusz csomag, helyette MPL Üzleti csomag vehető igénybe

2013. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!