Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Keressek magamnak ügyvédet,...

Keressek magamnak ügyvédet, ha jelenleg nincs is rá szükségem, vagy ráérek akkor, ha szükség lesz rá?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve dolgozok, 21 éves lány vagyok. Szükséges, hogy legyen ügyvédem, ha nincs is rá szükségem mostanában?



2008. jún. 25. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan mint egy nőgyógyász:):):):):):)Szerintem nincs rá szükséged, ha tényleg nincs semmilyen ügyed, még kilátásban sem. Ha majd gyorsan kell, akkor elő az ügyvédi szaknévsort, vagy pedig elő az ismerősöket, fórumokat, pillanatok alatt találsz segítséget.
2008. jún. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ügyvédet konkrét problémával érdemes megkeresni.

Akkor már először jósnőhöz menjél...

2008. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mivel az ügyvédek szakosodtak ezért tök feleleges ha nincs konkrét oka.

pl nekem volt több ingatlan vételem , eladásom és oda csak az ingatlanos ügyvéd számít. ö írja meg az adásvételieket.

aztán már valni is váltam de oda az ingatlanos nem jó ezért egy másikat kellett fogadni. nem mindegy hogy mi a per a gond. pl a munkaügyi jogász vagy családjogász, stb...

2008. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

Igazából én is így voltam ezzel, hogy minek, ha nincs semmi olyan ügyem... Csak egyik ismerősöm mondta, hogy neki van és rákérdezett, hogy nekem van-e... Mondjuk ő már vett lakást... talán azügyben volt rá szüksége...

2008. jún. 25. 14:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem Ámerika :P Hogy hívom az ügyvédem. Amúgy az nem rossz dolog, ha a családban van egy olyan ügyvéd, akihez a problémákkal mentek, tud és akar is tanácsot adni ha baj van. Ilyenkor lehet "hívni az ügyvédet."


De ahogy írták, az ügyvédek általában specializálódnak. Így minden problémára más gyógyír kell. Kb. olyan mint a gyógyszer. Az algopirin mindenre jó, de olyan is. Az ügyvéd is olyan, van egy szakterülete, amelyben igazán jó tanácsokat ad, a többiben pedig nem feltétlen naprakész, arra kell másik.


Tehát te nem vagy kevesebb ember, mert neked nincs ügyvéded. Ha majd oda kerül a sor, akkor majd keresel. Persze ha ez neked fontos, biztos van ügyvéd aki vállal "személyi képviseletet" és állandó zaklathatóságot x Ft-ért, meg kell kérdezni :) De semmi szükséged nincs rá perpillanat.

2008. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!