Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet találni kezdő...

Hol lehet találni kezdő webdesignert aki nem a csillagos eget szeretné elkérni 1 egyszerű munkáért?!

Figyelt kérdés
web, munka, design, html

#munka #HTML #web #webdesgin
2013. júl. 15. 09:15
1 2
 1/11 SzilKa ***** válasza:
Ha oly egyszerű, akkor magad is meg tudod csinálni, pl. a wix.com oldal szerkesztőjével, aztán regisztrálhatsz hozzá saját domaint is olcsón.
2013. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Designhoz nem értek illetve nem alternatív lehetőséget kerestem. De azért köszi!
2013. júl. 15. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez nekem is nagy problémát okozott egy fél éve....


Aki nem tök hülye hozzá már az is elkéri a csillagos eget (de még rohadt messze van az "ért hozzá kategóriától") egy weblapért. Főleg attól akadok ki, hogy lerészletezi nekem, hogy 40-45 óra szerinte a meló... Miközben max. 5.


Aki meg nem ért hozzá azzal a mérhetetlen mennyiségű szopás van csak...

2013. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SzilKa ***** válasza:

Pont azért javasoltam a wix-et, mert tele van előre gyártott designos template-tel, csak a szövegeket és képeket kell lecserélgetni, miután kiválasztottad a neked tetsző minta weboldalt.


Egyébként kedves második, az vicces lenne, ha 5 munkaóra alatt el lehetne készíteni egy designos weblapot...


Aki ezen akar spórolni és nem tud/nem akar megfizetni egy szakembert, az igenis molyoljon el vele, az internet minden téren teljeskörűen segít.


Tévedés ne essék, nem készítek weboldalakat, magam sem értek hozzá, de egy rászánt délután alatt össze bírtam hozni egy tök jó weboldalt magamnak a fent említett oldalon, és egyszerű volt, mint a raklap.


Viszont tetoválóként meg tudom érteni a webdesignereket, amikor nem akarják őket rendesen megfizetni és egy hozzá nem értő mondja meg, hogy mireföl fizessen iksz összeget, amikor az nem is olyan sok munka...

2013. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért az sem elfogadható, hogy amikor 1napos munkáért elakarnak kérni 90-100ezret..

30-40 ezer forintért még senki nem picsogna szerintem.

2013. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írj egy privát üzenetet, hogy kb milyenre gondoltál és mennyit szánnál rá. Üdv.
2013. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mennyi neked a csillagos ég és miért cserébe? Egy kis egyszerű céges honlapért amin jóformán csak bemutatkozol úgy általában 20-30 a reális, ha külön kéréseid vannak ez növekszik. Egy komolyabb tartalommal felszerelt oldal már a 100ezres kategória. Különben a lehetőségeid szinte végtelenek, a legtöbb oldal alján vagy az impresszumban szerepel a webdesigner neve, ez alapján elérhetőséget már nem nehéz találni. Többnyire valami cég, aki sokat kérne el érte, de Magyarországon a privátokból is rengeteg van és nagy a verseny: ahogy böngészel kiválasztod, melyik oldal az ami tetszik és felkeresed a tervezőjét.
2013. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 4


Én nem mondtam, hogy egy designes komplett weblapot meg lehet csinálni 5 óra alatt.


De amikor azzal kábít a "szaki", hogy egy adatbázis migrálás "6-8 óra", ezért kerül ennyibe amikor egy google keresés után én, mint tök laikus egy sorszámozott "használati utasítás for dummies-el" 45 perc alatt végeztem... Az kiábrándító.

2013. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Drone007 ***** válasza:

Sajnos a weboldalkészítés pont egy olyan szolgáltatás, amivel viszonylag könnyen át lehet verni a hozzá nem értő megrendelőt.

Az egyik véglet aki elkéri egy komplett villa árát egy kétséges munkáért, a másik véglet aki fillérekért rádsózza a vackot. Mindkettő eléggé rombolólag hat a becsületes és jó munkásemberekre nézve, hiszen hiába mondom én, hogy ezt a weboldal bizony 80 vagy 100e huf, azt a választ kapom rendszerint, hogy "az ismerős" a tizedéért megcsinálja.


Ilyen alapokról nehéz meggyőzni egy megrendelőt, hogy egy tisztességes weboldal bizony nem 20-30-e ft. Főleg nem bruttóban.


A megrendelő egy dolgot tehet, hogy biztos legyen a munka minőségében: garanciát kér. Ehhez viszont szerződés kell, amihez Afa-s számla jár (ár+27%), amit nem lehet feketén elsumákolni.


Én általában magát az alap rendszert (design tervezéssel) nem adom 50e alatt, mert nem éri meg az időt, ha kevesebbet kérek. És erre jönnek még az extra szolgáltatások + áfa. Tehát ki lehet számolni, hogy 80e alatt nem jön ki weboldal. (A webshop jóval 6 számjegy fölött kezdődik!)

2013. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Drone007: Attól függ, mi van benne abban a bizonyos weboldalban. A legtöbb cég/szervezet még mindig nem az interneten "él", nekik elég (lenne) egy kapcsolat/elérhetőség, bemutatkozás, portfólió/termékek, cégadatok lap és kész is. Ehhez nem kell nagy tehetség és szerintem eggyet értünk abban, ha nem is problémázik rajta a vevő, akkor ezért bizony szemtelenség lenne 80e-t elkérni. S a kevés tartalom nem feltétlen kell, hogy vacak minőséget jelentsen. Persze ilyen "alap" oldalt nem nagyon látni, mert a többség eleve úgy kezdi, hogy tudjon az oldalra híreket írni (oké, ez nem olyan nagy elvárás, de a többség évente egyszer ha használja, min. +20e), galériát csinálni (ami a Flickr meg a Picasa korában marha fontos, még +20e), legyen rajta óra (úgysem látod a számítógépen, telefonon), naptár (biztos ezt fogom nézegetni egy weboldalon) és sorolhatnánk még napestig azokat a szolgáltatásokat amit a megrendelő valahol látott és megtetszett neki - de amúgy fogalma sincs mi az és mire jó. Gondolom ez neked sem újdonság, ha valóban szakmabéli vagy. Szóval szerintem sem volt soha baj a munkadíjakkal, csak a vevők többnyire nem tudják reálisan felmérni, hogyan is kéne kinéznie egy weboldalnak. A kínálat pedig alkalmazkodik a kereslethez. Ennek fényében nem lep meg, ha azt mondod, hogy egy weboldal 80e-nél keződik...
2013. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!