Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha még nincs gyerekünk igényel...

Ha még nincs gyerekünk igényelhetünk szocpolt, mi szerint meghatározzák, hogy hány éven belül legyen meg x gyerek?

Figyelt kérdés

Nem látok más lehetőséget arra, hogy másként legyen saját házunk. Gyereket meg így is úgyis szeretnénk, nem csak 1-2.


Ha 3 vagy 4 gyereket "vállalunk" akkor hány év alatt kell megszülnöm mindet? Meg mennyit kapnánk?



/azt mellőzzétek hogy mit képzelek én amiért szocpolt akarok....ha egyszer meg van rá a lehetőség, és nem is vagyok olyan helyzetben, hogy anyuci apuci a seggem alá tegye a megélhetést, akkor szerintem nem szégyen élni a lehetőséggel/


2013. júl. 16. 04:34
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt úgy látom minden fontos infót megtalálsz.


"Nem látok más lehetőséget arra, hogy másként legyen saját házunk."


Háát ettől se fogsz. Csak új építésűre adnak, 3-4 gyereknél meg jó energetikai besorolású háznál (pl. passzív ház) 2 millió körüli összeg, de kevesebb gyerek és rosszabb energiatanusítványos hány esetén 800e-1millio csak. Sok pénz, de ha nem látsz más lehetőséget akkor ez nem hiszem, hogy hirtelen megoldja a gondjaid, mert a ház drágább a gyerek is viszik a pénzt. Annak jó, aki amúgy is ilyen házat tervezett venni és amúgy is vannak vagy tervben vannak gyerekek.


Illetve: "Nem árt előre tisztában lenni azzal, hogy az igényelt támogatást csak utólag folyósítják a bankok."

2013. júl. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gyerek tervbe van már egy ideje. De még előtte szeretnék biztos körülményeket tudni, így max 2 évet még várunk.


Na ezt nem tudtam hogy utólag fizetik. Hát akkor le is mondhatok róla... Az volt tervbe, hogy valami lakáskasszába beteszünk havi 50et, az is kamatozik kicsit+ szocpol és 3-4gyerekre ha ígérjük ( mert azt hallottam olyat is lehet)akkor már minden sikerül.

2013. júl. 16. 10:48
 3/3 anonim ***** válasza:
lakáskasszába 20-at tudsz, de persze 3 lakáskasszába már el lehet osztani 50-et is
2013. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!