Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tablet eladás Angliába?

Tablet eladás Angliába?

Figyelt kérdés

Hirdetek egy Tabletet, és egy Angliában élő ember írt, hogy kellene neki, fizetné a szállítás díját is, és banki átutalással előre fizetne.


Kellene valamit fizetni a szállítási díjon felül, valami adó vagy valami egyéb költség van?



2013. júl. 17. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

EU-n belül nics se Áfa, se vám, semmi. Csak postaköltség.


Viszont mindenképpen kizárólag csak akkor add postára, ha már nálad (a számládon) van a pénz, nehogy átverjen!

2013. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jól írja az első. Nincs áfa, nincs vám, de ne küld el amíg nincs nálad a pénz. Angliában nagyon sok csaló ember él..
2013. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első hangzásra tuti SCAM. Minek venne egy angol MO-ról használt tabletet, mikor náluk helyben sokkal olcsóbb...
2013. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy csak akkor küldeném amikor már átutalta, már látom a pénzt a számlán.

Nekem is csalónak tűnt/tűnik, de nem veszíthetek semmit, mert addig úgy sem küldöm a Tabletet, amíg nem jön meg a pénz.


Köszönöm a segítséget!

2013. júl. 17. 11:52
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen ez valóban csalás mert nem Angliába hanem Nigériába kéri a csomagot, utána olvastam, neve: Fredson James


Kamu facebookjai:

[link]

[link]


E-mailja: fieldmarshal222@gmail.com


Szöveg:

hello seller do you still have this item available for sale ?


válaszom:

Hello!


Yes, but I'm Hungarian.


válasza:


Thanks for the mail... Am from UK and am buying this item for my Daughter studying in Nigeria as a birthday gift present and I will like to know the total cost including the shipment fees via (ems post) to my Daughter. You can as well send me more pictures, Payment will be made via Bank transfer ..


Regards


válaszom:

I can send to you more pic.


But did you know the parcel delivery price? It's about 16-28 GBP.


And how did you pay? Forward?


(Sorry for my bad English...)


Regards.


válasza:


Payment will be made via bank transfer , yes am okay with the shipment fees ..

I will be waiting for some pictures of the item..



Thanks .


Ha nem lenne ennyire drága a csomagküldési díj, akkor küldenék a címére egy adag szart befőttes üvegbe...


Ez ellen nem lehet valami tenni? Hiába jelentem fel gondolom...

2013. júl. 17. 12:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a klasszikus Nigériai csalás, az oldalon is volt már többször szó róla.


Általában úgy csinálják, hogy azt mondja, utal. Jön egy e-mail vmi kamu banktól (vagy esetleg létezőtől, de ugye nem a bank küldi, hanem a csalók), hogy zárolták a fickó által utalt összeget, és azt te csak akkor kapod meg, ha elküldöd nekik a feladóvevényt.


Te gyanútlanul feladod postán, elküldöd és várod a pénzt.

Persze semmi, a csalók is felszívódnak.


Elég pofátlan csalás, se sajnos manapság is sokan beveszik.


Szerintem itt hagyd az egészet a francba.


És persze Nigériába megy a csomag, ahonnan esélyed sincs viszontlátni.

2013. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 The Other ***** válasza:
91%

A többieket csak megerősíteni tudom. Sokszor volt már ez téma, nemcsak itt a GYK-n, hanem szinte az egész neten.


Annyival egészíteném még ki, hogy akkor sem szabad bedőlni, ha nem nigériai címre kérik a csomagot. Olyan is lehet, hogy a feka egy másik országban bérel raktárat és oda kéri, mivel manapság Nigériáról már mindenkinek az országról elnevezett csalás ugrik be...

A lényeg, hogy SENKI SE DŐLJÖN BE OLYAN KAMU BANKI ÜZENETEKNEK, hogy a pénzt már zárolták, csak a postai feladószelvényt kell elküldeni, hogy jóvá írják!

2013. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De nem értem, hogyha ez egy létező cím amit megad, akkor a rendőrség vagy valami hivatalos szervezet miért nem csinál semmit?

Ha nem lenne messze, elkérném a címet és felkeresném néhány haverral az illetőt, elmenne a kedve a csalástól az biztos.

2013. júl. 17. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert nemzetközi szinten ilyen piti dolgokkal nem foglalkoznak.


Minden jogállam területén csak a SAJÁT hatóságuknak van joga intézkedni, külföldieknek nincs.

2013. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!