Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mehetek napszámba dolgozni...

Mehetek napszámba dolgozni attól, hogy regisztrált álláskereső vagyok?

Figyelt kérdés

Frissen végzett diplomás vagyok, állásom még nincs, regisztrált munkakereső vagyok a Munkaügyi Hivatalnál. Amíg nem találok egy stabil állást, ki szeretném használni a nyarat és elmenni napszámba pénzt keresni (szilvaszedés alkalmanként). Akihez mennék dolgozni, ő nem alkalmaz fekete munkásokat, a napszámosai kiskönyvvel rendelkeznek.

A kérdésem az lenne, hogy mivel regisztrált álláskereső vagyok, semmilyen segélyt nem kapok, viszont az önkormányzat fizeti a TB-met, ha elmegyek egy egy napokra szilvát szedni hivatalosan, nem feketén, akkor ez bezavarhat a munkaügynél, vagy az önkormányzatnál ahol egy évig kapom a TB-t?



2013. júl. 22. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
mehetsz jó munkát!
2013. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiskönyv már nincs... napi bejelentés van. Azzal dolgozhatsz nyugodtan, nem szükséges a munkaügyi felé jelentened. Viszont a munkáltatói igazolást vidd majd be, mert ellátás alapját képezheti. És arra figyelj, hogy ettől függetlenül be kell menned az időpontodra, ill. ha közvetítőlapot kapsz, azt is intézned kell.
2013. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. júl. 24. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!