Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Már egy hete, hogy felmondtam,...

Már egy hete, hogy felmondtam, próba idő alatt voltam, nem kötött a felmondási idő. A munkáltatóm nem adja ki a papírjaim. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Mikor felhívom azt mondja, majd ő jelentkezik, ezt már eddig háromszor eljátszottuk. Nála van az EÜ kiskönyvem, a rózsaszín TB könyvem, a fél havi fizetésem. Már a pénzről is lemondanék csak kapjam vissza a papírjaim. Már van új munkahelyem, ahol jövő héten kezdek, holnap írnánk alá a szerződést. Néztem az ügyfélkapun az előző cég még nem jelentett ki, beléphetek így egy másik céghez?

2013. júl. 24. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

5 munkanapon belül meg kell kapnod a papírjaidat.

Ha nem kapod meg, írásban felszólíthatod, és vársz. (vagy bemégy és megfenyegeted őket mindenféle hatósággal)

Ha az EÜ kiskönyved a munkáltató "csináltatta", akkor nem fogja odaadni neked (ez mondjuk jogos is, hogy ha ő fizette ki a munkaalkalmassági vizsgálat díját, akkor ne másik cég "élvezze" annak hasznát)

Az új munkahelyeden nyugodtan aláírhatod a szerződést és elkezdheted a munkát is.

Az. hogy az ügyfélkapun még úgy néz ki, hogy nem jelentett ki a régi céged, nem azt jelenti, hogy valóban nem jelentett ki. Van amikor csak hetek múlva kerül feltüntetésre a rendszerükben a változás.

Az sem lenne gond, ha még élne a régi munkaviszonyod és már élne az új is; ezt hívják többes jogviszonynak.

2013. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, csak kiegészíteném annyival, hogy ha még a felszólítások ellenére sem adják ki a leszámolási papírjaidat, valamint a fizetésed, akkor ez ügyben a volt munkahely címe szerint illetékes Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség tud eljárni az érdekedben. Azért (is) vannak.
2013. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Időközben megjelent az ügyfélkapun, hogy 17-én kijelentett, ma 25 van. Az EÜ könyvem én csináltattam. Hiába hívom nem veszi fel, akkor írok a címre egy felszólító levelet, ajánlottan adom fel, hogy legyen bizonyítékom. Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 25. 13:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Időközben megkaptam a kilépő papírokat, viszont fizetést nem :( 10-ig várok, akkor irány a Munkaügyi Bíróság, szerencsémre ott dolgozik egy volt csőportársam, majd kérek tőle eligazítást. Remélem a per költséget a munkáltatóra terhelik, elvégre neki vajas a feje...
2013. aug. 7. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!