Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy személyautó...

Mennyibe kerül egy személyautó fenntartása?

Figyelt kérdés
Adott egy 300e ft-ért vásárolt autó! 1.4 21 éves típusa vw vento! 20015/6.-ik hóig van rajta műszaki és kifogástalan állapotban van! minden felszereltsége megvan még 2 szett gumi is felnikre szerelve! évi kb maximum 12e km-t hajtva! benzin ár nem érdekel az változó és különben is nem elsősorban az érdekel! hanem adó, átírás milyen adók vannak rá költségek biztosítás stb!

2013. júl. 28. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Én olyan 4 éve vettem egy kocsit 400ezerért, de inkább szüleim használják, ők szervizeltetik. Az átírás húzósabb volt, olyan 50 ropis nagyságrendre emlékszem, de az nem fenntartás szerintem, hanem inkább a vételár része.

Kell lennie Kötelező Felelősség Biztosításnak rajta. Ez első körben cirka évi 30 ezerbe fájt negyedévekre elosztva. Aztán lettek bónusz pontjaim, meg többször váltottam biztosítót, és most valami 8 ezerig le tudtam csökkenteni éves szinten.

Van még teljesítményadó (régen súlyadó) az kb. 5-6 ropi félévente, vagy évente, nem tudom (inkább évente). Ennyi volt a muszáj alapon fizetendő.

Aztán 2 évente műszaki egy 20-as (legalább).

Olajcsere (anyagár olyan 8 ezer emlékeim szerint), légszűrőcsere, olajszűrőcsere illik előtte. Meg fene se tudja hány ezer kilométerenként, vagy évente kellene elviekben. (Mi nem megyünk sokat vele.)

Ha akarsz Cascot rá kötni jégesőkárra, meg lopásra, meg fene se tudja mire, az havi olyan 4000 forint egy ilyen értékű gépre. De ez is úgy variálható, ahogy csak akarják.

Ja meg kezdésnek az én kocsim is pipec volt. De mindig volt-van rajta valami javítani való. Nálam volt cserélve minden fékbetét (kb. 10ezer darabja), aztán valami talpcsapágy téma(?), meg gallynak vágták a rossz utak a lengéscsillapítót (25ezer egy pár).

Ja és ha van olyan haver, aki ért a kocsikhoz, és akivel karban lehet tartani, akkor visszasegítés alapon jól jársz. Egyébként idegen, vagy félismerős autószerelő kb. annyit kér el pluszban, mint amennyit ér az alkatrész, amit beszerel.

2013. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!