Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik Vateráznak! Mi olyankor...

Akik Vateráznak! Mi olyankor a teendő, ha leütsz egy terméket, átutalod rá a pénzt, de nem küldik?

Figyelt kérdés

Két hete rendeltem a fiamnak egy ruhacsomagot,másnap kifizettem,de nem jött azóta sem...

Az eladó az e-mailekre nem válaszol,sikerült felhívnom,de még mindig NEM adta fel,csak tolja a határidőket :-(


2013. júl. 31. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Reméljük, nem bánatpénz.. Mivel indokolja, miért nem tudja feladni? Mennyi pénzt utaltál?
2013. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hat en vasarolni ugy szoktam hogy megnezem az elado ertekeleseit elsonek. Aki bajos azt kerulom is. Elsonek a vatera fele kell jelezni, aztan rendorsegnek. Cimet nevet felhasznalot telefonszamot megadni. Mindent amit rola tudsz+ az atutalasi bizonylatot.

Mekkora osszwgben vasaroltal megkerdezhetem?

2013. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszer jártam csak így de idővel csakcsak megküldte az illető.
2013. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy szemelyesen mesz el a cimre ha nincs veszesen messze..
2013. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Leginkább azzal,hogy két hete nem sikerül eljutnia a postára...

Ja,persze...

Egy pár ezer forint elment rá.

Pedig már elég rég vaterázok,de így még nem jártam.

2013. júl. 31. 11:50
 6/10 anonim válasza:

Hát én pont ezért nézem meg a kedves eladók értékeléseit.Ha sok a negatív akkor biztos nem veszek tőle.

Amit tennék a helyedben.

Felszólítom levélben, telefonon vagy akárhogy, hogy ha X időn belül nem adja fel a csomagot, akkor küldje vissza az árát.(nagy átlagban ezt nem szokták...főleg pár 1000Ft-os tételnél, mert sajnos hiába mész a rendőrségre, akkor se csinálnak sok mindent.. :( )

Amennyiben semmire nem reagál, szépen adsz egy óriási negatív értékelést, indoklással, és elsétálsz a rendőrségre.Esetleg ha még rajtad kívül is átvert embereket, akkor összeállhattok,és úgy jelenthetitek fel.De a legfontosabb hogy írj a vaterának, hogy ez meg az történt.

Sajnos többet nem nagyon tehetsz! :( Ezért is szoktam csak olyan dolgot venni, amit személyesen vehetek át, mert maximum annyit veszíthetek, hogy nem jön el az eladó..

2013. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Küldj neki egy SMS-t, hogy szeretnéd megkapni a csomagot, még lehetőleg az előtt, hogy azt a gyerkőcöd kinövi. Van rá 2-3 napja, utána adatokkal, mindennel együtt betipegsz a rendőrségre.
2013. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben banki átutalással fizettetek az eladónak és kiderült róla, hogy csaló, akkor menjetek be a számlavezető bankotokba és jelentsétek, hogy téves átutalás történt. Bejelentésetekről jegyzőkönyv készül és a bank intézkedik a pénz visszautalásával kapcsolatban. Amennyiben az eladó bankszámlájáról a pénz visszautalása nem lehetséges, akkor az érvényes jogszabály alapján a képen látható jegyzőkönyvet kapjátok a bankotoktól. Ez tartalmazza az eladó (bankszámlatulajdonos) személyes adatait, ami alapján a feljelentést követően a rendőrség azonnal megtalálja a csalót. A rendőrségnek csak bűncselekmény esetén adnak információt a számlatulajdonosról. Szabálysértés esetén nem. A rendőrségnek minden esetben el kell járnia a feljelentett szabálysértővel szemben. Akkor is, ha a csaló a feljelentést követően az okozott kárt megtérítette!!!
2013. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek!

Igen,a férjem bankszámlájáról utaltuk el!

2013. júl. 31. 12:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Látod a vatera nem megbizató. mikor én vettem egy nike cipöt személyesen vettem át. pénzt átutalni nagy kockozat. Mekora összegröl van szó ? ha párszáz vagy 2-3 ezer sajnos igy jártál a jofógást apród onnan vegyél. Tudod a vatera átvágos beetetés 1 forintos aukciók meg mindent szóval zsákbamacska meg szemtelen a vatera mint én néztem porszivót olyant is elmernek adni ami nem üzemel d meg hiányoznak a tartozikai. milyen mocskos dolog ez a vaterátol ? D D
2013. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!