Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha albérletbe...

Mit csinálnátok, ha albérletben laktok évek óta, és kiderül, hogy a közüzemi számlákkal kb.200 ezres túlfizetésetek van, és a tulaj nem hajlandó figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Nem kaptam számlákat, anélkül fizettem. Igen, hiba volt. Most valami változott az ELMŰ rendszerében, és lekérdeztem az összes előzményt, és vettem észre, hogy mennyivel többet fizettem. Ugyanez a gázra is igaz, soha egyetlenegy számlát nem láttam, és 2 ezret fizetek, mikor alig használom. A közös költség sem teljesen tiszta, mert én fizettem eddig a felújítási alapot is. Semmi hivatalos papírt nem láttam róla.
2013. aug. 1. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha innentől látod a számlákat, akkor ahol túlfizetés van, oda ne fizess, amíg egálba nem jössz.
2013. aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

nem értek hozzá, de mégis beleszólok :DDD


ha nem látsz semmiről hivatalos papírt akkor ne fizess ki semmit. mindent aláírással, pecséttel stb-vel igazolj, és bizonyosodj meg az iratok valódiságáról!


még csak most kezdem el úgymond a nagybetűs életet, de szerintem ha közüzemi túlfizetésed van akkor az nem a tulajra tartozik. egyszerűen nem kell befizetni a rezsit, csak a többit a tulajnak.

2013. aug. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a közüzemi a tulaj nevén van, és neki fizetem.


Én is azt akarom, amit az 1-es mond, csak a tulaj nem akar tudomást venni a dolgokról, és kéri továbbra is lakbér fizetését.


Gázszámlát 3 éve nem láttam. Jó, én is barom vagyok, de nem hittem volna, hogy így elúsztam a számlákkal. Megbíztam benne.

2013. aug. 2. 00:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerződéskötéskor kellett készítenetek egy jegyzőkönyvet a mérőórák állásáról. Ez alapján érvelhetsz a tulajnak, hogy mostantól a rezsit nem fizeted, amíg egálba nem leszel az órákkal.


Persze valószínűleg nem készítettetek ilyen jegyzőkönyvet, mint ahogy szerződést sem. Ez esetben teljesen ki vagy szolgáltatva a tulajnak, még azt sem tudod bizonyítani, hogy te egyáltalán ott laksz, bármikor lecserélheti a zárat és kitehet.

2013. aug. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De, szerződés van, és mérőóra rögzítés is volt. Ezek meg vannak. Azért ennyire hülye nem vagyok.
2013. aug. 2. 02:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Saját lakásban jártam így, valamit elszámoltam a közös költséggel és az árammal, jócskán túlfizetésbe kerültem. A szolgáltatók azt javasolták, hogy X ideig ne fizessek semmit.


Egyszerűen ne fizesd bizonyos ideig az érintett számlákat.


Van albérlőnk is, nála úgy csináljuk, hogy visszük az aktuális számlákat, kifizeti őket, aztán a számlákat vagy kidobja vagy megőrzi, onnantól az övé. A fizetést pedig díjneten keresztül bonyolítjuk.

2013. aug. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Keress új albérletet és ha 3 havi kauciód van akkor az utolsó 3 hónapra ne fizess se bérleti díjat se rezsit.


Azt meg remélem egy életre megtanultad, hogy beböfögésre soha senkinek semmit nem fizetünk ki.


Mi is albérleteket adunk ki és nálunk is a főbérlő nevén vannak a közművek - de - minden lakás külön mérőórával felszerelt, minden hónap 1-jén leolvassuk azokat (társasház), majd a bérlőnek megmutatjuk az előző havi és a tárgyhavi leolvasás eredményét, együtt kiszámoljuk a különbözetet és az aktuális és csakis azt fizetik ki.

2013. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!