Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg fog halni a nagymamám,...

Meg fog halni a nagymamám, mivel rákos és rengeteget öröklök tőle. Elfogadjam? (hogy miért kérdéses is ez lentebb leírom)

Figyelt kérdés
már csak 1-2 hónapot jósolt neki az orvos és ilyenkor elő térbe került az örökség is,mivel ő nagyon gazdag. én mindenben segítettem neki bármi baj történt, édesanyám meghalt,apukám elhagyott, ő olyan, mintha az anyám lenne,én pedig a lánya. a papa ingatlanos volt, mára csak bérbe vannak kiadva a házak,nem adja el őket senki. 14 kertes, 6 lakás, 8 nyaraló és 2 villa van a középpontba,kocsikról nem is beszélek... elmondta nekem, ha ő meghal, akkor a kertes házakból 12 az enyém (többi a fiáé, anyu tesójáé), 5 lakás, 5 nyaraló és mind két villa. ezzel az a baj,hogy egész család ferdeszemmel néz rám,mert mindenki tudja de az igazság az,hogy mig a mama nagyon beteg nem lett mindenki sz*art a fejére! egyedül én votlam mellette mindig és mostilyen savanyú a szőlő szituációba keveredtem, hogy mindenki ki akar kb tagadni,mert mindent én kapok (amit nem, azt meg a mama fia, de neki sem elég). viszont nem tudom hogy akkor milenne ha nem fogadnám el az örökséget. most utált vagyok,mert minden az enyém lehet, de ha lemondok róla én leszek a balfék, aki mindent megkaphatott volna,mégis eldobta...

2013. aug. 2. 20:45
1 2
 1/13 anonim válasza:
95%
Fogadd el! Megérdemled :)
2013. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha ki tudod perkálni az örökségi adót, meg a tulajdonjog átírást. fogadd el. Aztán készülj egy jó ügyvéddel a többi örökös által indított perre.
2013. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát köszi. de ilyenkor azon is elgondolkozom hogy jönnek a rokonok és elém állnak hogy nekem a házamat még mindig fizetem, nekem nincs egy kocsim sem,én alig tudok megélni stb. segítsek nekik... ha belegondolok továbbvittem a papa cégét, mikor még élt belefolytam és én már saját ingatlanokkal foglalkozom, tehát nem vágna földhöz ha nem fogadom el, de ezzel egyértelműen megduplázódna a vagyonom! de lelkiismeret van bennem és amikor sírva könyörög valaki,hogy segítsek nem tudok mit mondnai.. csak arra gondolni, hogy ne nekem, hanem a mamának könyörögj atyám.............
2013. aug. 2. 20:56
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanúgy Te leszel a rossz ember az ő szemükben akkor is, ha nem fogadod el. Ezt el kell fogadni nincs mese, mint ahogy azt is, hogy ritka szemetek a rokonok, és nem érdemelnének egy kanyi vasat sem.

Fogadd el, mert megérdemled!

2013. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 The Other ***** válasza:
84%

Először is, sajnálom a nagymamád, remélem a körülményekhez képest jól viseli a betegségét :(


Az én véleményem az írásod alapján, hogy fogadd el az örökséget mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül. A "követelők" a gusztustalanok, hogy az életében sehol sem voltak, de amikor valami kis anyagi előny reménye felsejlik előttük, akkor rögtön hiénák módjára elkezdenek gyűlni szerencsétlen áldozat körül. Téged pedig érzelmileg zsarolnak. Szerinted ők jobban megérdemelnek bármit is?

Nehogy mártír legyél, mert ha engednél nekik, akkor egy kis ideig "jópofiznának", de utána eltűnnek és legközelebb csak akkor lennének kedvesek, ha ne adja Isten neked is végrendelkezned kellene... Nem fognak jobban szeretni, ha engedsz a javukra, ezzel csak magaddal tolsz ki.

Ha nem engedsz nekik, akkor majd lesz sárdobálás, de ne törődj vele, mert ők az önzők (hiába ők fognak téged illetni ezzel a jelzővel), hogy egy olyan ember javait követelik, akikhez gyakorlatilag alig volt közük. Ha 2 házat adnál, akkor is szemét lennél, mert miért nem adsz 4-et, ha 4-et adnál, akkor miért nem 8-at és így tovább... Ha a kisujjad nyújtod, akkor az egész karod kellene. Egy ilyen helyzetből nem lehet úgy kijönni, hogy mindenki elégedett legyen.


Nem bolond a nagyi, tudja, hogy nálad van a legjobb helye a dolgoknak. Gondolom, hogy nem véletlenül rendelkezett így, fogadd el az akaratát.

2013. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem mindenképp fogadd el. Az egyik, amiért megérdemled az az, hogy te voltál a nagyid mellett, a többiek meg hirtelen nagyon elkezdték szeretni.. A másik pedig az, hogy írtad, hogy továbbvitted a céget és most is ingatlanokkal foglalkozol, szóval valószínűleg nálad jó helyen lenne és a nagyid sem örülne, ha elszórnák a vagyont. Én le merném fogadni, hogy a "kedves" rokonok kezei között pár év múlva semmi sem lenne a házakból.
2013. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nos igen, igaz lehet amit irtatok, hogy nálam jó helye lenne de én csak házakat említettem az ékszereket és kocsikat nem. azon gondolkodtam, hogy talán azokat megosztanám.. nem akarom, hogy a családom utáljon, mert irigyek.olyan akarok lenni, mint a mama! igazságos volt és a család vezetője, nem az a kötögető, süti sütő fajta.. a betegségét is méltósággal viseli, nem begubózik és sír. azt sem hagyja hogy 0-24be vele legyünk, azt akarja, hogy minden ugyan úgy menjen, csak esetleg többet legyünk vele,szóval mindennap menjen valaki, de csak pár órára. azt akarom, hogy fölnézzen rám a család és ne megvessen..
2013. aug. 2. 23:17
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Bármit is osztasz meg velük az kevés lesz. Jobban teszed ha elfogadod és megpróbálod tultenni magadat rajta, nem szabad ilyen rokonsággal foglalkozni mert ezek nem is rokonok csak hiénák!!
2013. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Ilyen örökséggel, és azzal, hogy te voltál ott vele mindig, mindenképp elfogadnám a helyedben. Ha pedig ilyen a család, akkor inkább senkivel se tartom a kapcsolatot, fulladjanak meg a saját mérgükben.

Még meg sem halt a nagymamád, máris mindenki hiénaként viselkedik az örökség miatt. Eszedbe ne jusson lemondani róla, mert ők csak elherdálják.

+Ügyvédet fogadj, már most tájékozódj. Védd meg a nagymamád becsületét is.

2013. aug. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%

Ütik 1mást amiket írsz...


Nincs kocsid, de ingatlanozol. Busszal jársz házat mutogatni?

Nincs kifizetve a házad még, de ez az irdatlan mennyiségű ingatlan csupán duplázná a vagyonodat?

2013. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!