Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Takarékoskodni vagy költekezni?

Takarékoskodni vagy költekezni?

Figyelt kérdés

Két bátyám van egyik 9 másik 11 évvel öregebb nálam.

Teljesen különböző az életfelfogásuk.

Mindkettőnek van már családja.

Az egyik aki nagy lábon él. Minden pénz elköltenek a hónap végén van hogy kölcsönkérnek. Viszont mindenük megvan amit akarnak az megveszik. Étterme járnak, nyaralni járnak, síelni csak márkás cuccokat vesznek stb

A másik bátyám a zsugori ők sokat nélkülöznek étterme soha nem voltak a nyaralás nekik ha kimenne a helyi strandra de éve max 3x. Fagyizni soha nem járnak és évek óta még egy kólát sem ivott nehogy sörözzön. Egy iszonyt rossz vw dízel autójuk van mert ez az olcsó ez fogyaszt keveset és ebbe jó a "kituttyahonnanvalógázolaj".

Természeten a gyerekük semmiben nem szenved hiányt, de csak is kínai és turkálós cuccokba jár ő is.

Viszont sok pénzük van (azért belelátok mindkettő pénzügyeibe) Petiékének annyi pénzük van hogy havonta 2x annyi a kamat betett pénzükre mint ami a törlesztő a lakáshitel amit 7 éve vettek fel 14milliót.

És ha bárki beteg lesz és 15millióért műtenék meg Németországban akkor tessék a 15 millió!

Igazából rossz látni mindkettőt ahogy élnek.

Peti szerint nincs aranyközépút. Vagy ez vagy az


2013. aug. 3. 19:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ja bocsi van aranyközépút a család havi bevétele nettó 600.000ft feletti abból már lehet költekezni is és félre tenni is.

De most egyszerű melós emberekről van szó nem felső vezetőkről és vállalkozókról.

2013. aug. 3. 19:22
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Hülye felfogás. Spórolva is lehet élni, normálisan. Mi spórolós család vagyunk, de élvezzük az éltet..havi 1-2x luxusabb kaja, az alkohol is bejátszhat, van 2 tv, laptop és asztali pc is, jobb fajta kocsi..


A kínai és turis cuccokat nem feltétlen kell lenézni, mindkettő helyen ki lehet fogni nagyon is jókat. Én is onnan öltözködöm, alig van márkásabb dolgom, mégsem volt soha kifogás a ruháimmal kapcsolatban :)

2013. aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az arany közép utat választottam. Spórolok, de mellette nem tagadom meg magamtól ami kell.
2013. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

utolsó


havi 140K nettóból spórolsz és még luxus cuccokra is telik. ?

2013. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
második 2. a két tv és hiteles astra már luxus ? váóóó
2013. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

"a két tv és hiteles astra már luxus ? "


ha kevés a fizetésed, akkor igenis luxus! mindig a fizetésedhez kell alkalmazkodnod! nem a szomszédot meg a másikat kell nézni, hogy ő mit vesz meg, hanem azt kell látni hogy neked mennyi a keret.

2013. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

"utolsó


havi 140K nettóból spórolsz és még luxus cuccokra is telik. ?"


ki mondta, hogy ennyit keresek?

ennél azért többre vittem mint hogy csak ennyit kapjak.

2013. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Flector 67 ***** válasza:
29%

Többre vitted?:)

Lázár is megmondta, mindenki annyit ér.....

2013. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

"Többre vitted?:)

Lázár is megmondta, mindenki annyit ér....."


Nem vagyok fideszes, de ebben igaza volt. Sokan a semmi tudásukra akarnak több százezres béreket.

2013. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Flector 67 ***** válasza:
100%

Például orvosok, kutatók:)

Akkor én most többet érek, mint az emberek 90-95%-a Mo.-n?

Elég buta gondolkodásmód a vagyon alapján meghatározni egy ember értékét.

2013. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!