Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a Vámon úgy állapítják...

Ha a Vámon úgy állapítják meg, hogy kereskedelmi mennyiség (pl 10 darab cipő) akkor arra mit kell fizetni? Csak áfát vagy már vámot is és egyéb költségek is jönnek rá?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ÁFÁt ás VÁM-ot 100%.


Aztán ha peched van akkor vámregisztráció is kell, megvizsgálják a terméket, hogy megfelel-e az EU normáinak (a hamisítvány cipő nyilvánvalóan nem fog). Ez esetben pedig elkobozzák és megsemmisítik a termékeket.

2013. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és,honnan tudnák megállapítani ,hogy nem eredeti?
2013. aug. 4. 10:05
 3/11 Linkoln ***** válasza:

Ha vállalkozó vagy akkor fix a vám.

Egyébként a 22eurós értékhatár alatt nem kell sem áfát, sem vámot fizetni.

150 euró alatt pedig vámot nem kell fizetni.

Nem semmisítik meg a cipődet... :) Gondolom nem adidas feliratú huan csin cipőket hozatsz be...

2013. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3


Mostanában a kínai "converse" cipő a nagy divat. Azt pedig me fogják semmisíteni - vagy pedig a kérdező bevállalja, hogy "eredeti", ez esetben viszont a magyar kiskereskedelmi ár után fogja fizetni az ÁFÁ-t és a VÁM-ot, ami több lenne, mint az egész sz*rság ára.


Azt, hogy hamis-e vagy sem úgy állapítják meg, hogy szakértő megvizsgálja, de sokszor a márkatulajdonost is felkeresik...

2013. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ebay-en amerikából egy eladónál találtam 10db Air Jordan cipőt és én bolondulok értük.

Azokat szeretném megvenni.

és gondolom,hogy 10db-ot már kereskedelmi mennyiségnek könyvelnek el,hiába mind a 10 más kinézetű és hiába csak saját használatra lenne.

2013. aug. 4. 12:27
 6/11 Linkoln ***** válasza:

Magánszemély vagy. Nem foghatják rá hogy kereskedelmi mennyiség..

Ki sem bontják..

Csak annyi hogy rá van írva az értéke, erre a megjelölt értékre kivetik az áfát, és jónapot.

Jogod van hozzá hogy megvedd, ez nem üzletelés..

2013. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Linkoln:


"Magánszemély vagy. Nem foghatják rá hogy kereskedelmi mennyiség.. "

Ez nem érdekli a vámhatóságot. Ha érdekelné, akkor minden kisvállalat így rendelne, hogy megússza a költségeket. A kereskedelmi MENNYISÉG amúgy sem arra értendő, hogy kereskedne vele a kérdező, hanem a mennyiségre. Tudod, a VÁM szerepe a belpiac védelme....


"Ki sem bontják.. "


Jajj dehogynem. A csomagokat szúrópróba szerűen emelik ki (általában a feltűnően nagy csomagok, melyeknek alacsony az ármegjelölése helyből gyanúsak) vizsgálatra.

Illetve a 22 EUR értékmegjelölést meghaladó csomagokat mindig kiemelik és nagyrészüket - ha bármi apróbb gyanú felmerül az átvilágítás után - ki is bontják. Nekem eddig szinte minden levámolt csomagomat kibontották. Magyar postás vagy magyar vámhatóságos / DHL-es ragasztóval zárják vissza utána.


"Csak annyi hogy rá van írva az értéke, erre a megjelölt értékre kivetik az áfát, és jónapot."

Meg a VÁM-ot 150 $ felett. Meg amit még írtam, ha szükségét érzik...


"Jogod van hozzá hogy megvedd, ez nem üzletelés.."


Persze, hogy van. Meg utána kötelessége befizetni utána a törvényileg előírt adókat és járulékokat.

2013. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Linkoln ***** válasza:

Félreértettük egymást.

Én arra értem hogy veszek 10 cipőt, az nem minősül kereskedelmi célúnak. Semmi közük hozzá hogy minek kell nekem 10 cipő.

Az érték az egyetlen ami számít. Meg az hogy magánszemély.

Vehet a focicsapatának is 10 cipőt, akármi. Nem kell bizonygatni.

22euró alatt nincsen áfa. Fölötte természetesen van.

150 alatt pedig vám nincsen.

Ezeket természetesen meg kell fizetni, de nem azért mert kereskedelmi mennyiségnek számít a 10 cipő, hanem mert áfa köteles az értéke.

Azt hogy ki sem bontják arra értettem, hogy nem szokták kibontani. Sokkal bevettebb szokás, kérni egy számlát a vásárlótól mail-en.

Ha meg kibontják, és meg akarják áfázni, még mindig nem köteles.

Nem az értékbecslő szava az etalon, hanem a számla.

2013. aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nem az értékbecslő szava az etalon, hanem a számla."


Hogy te mekkorát tévedsz... A magyar VPOP-nak minden joga megvan felülbírálni a címzett által benyújtott értéknyilvánítást, amennyiben úgy ítéli meg, hogy a benyújtott értéknyilvánító okirat (pl. számla) nem fedi a valóságot.


Én már háborúztam a vámmal, mert nem akarták elhinni, hogy annyiért vettem amit, mint amennyi a számlán szerepel (pedig annyiért vettem).

2013. aug. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Linkoln ***** válasza:

Ez is nyílván igaz.

De feltételeztem hogy a kedves vevő, legálisan csinálja, valós számla, nem kamuból íratott stb. Az azért lehet igazolni hogy annyi amennyi. Bár csak nem kötnének már bele. Csak akad jobb dolguk is.

2013. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!