Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a fizetést "legkésőbb 10....

Ha a fizetést "legkésőbb 10. -ig" utalják el akkor már esélyes hogy megjött?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 08:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
nem valószínű ... pénteknél előbb ne várd (a hétvégék miatt van így megfogalmazva, tehát most 10-én belül péntek az utolsó munkanap)
2013. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A legkésőbb 10.-ig azt jelenti, hogy 10.-ig rajta kell legyen a pénz, így értelemszerűen előbb is megkaphatod. Kollégáid megkapták már? Miért nem kérded meg őket? Vagy nézed meg a számlaszámodat? :)
2013. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az #1-el, jöhet péntek előtt is. Mi pl. mindig megkapjuk már 1-3. között, hiába 10.-ig van a határidő. Persze a hétvége elvileg nem számít bele, így ha 10.-e hétvégére esik, akkor 10.-e előtti utolsó munkanap MEG KELL KAPJAD.
2013. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Kb 0. Ebből jó eséllyel jövő hét lesz. Ha 10-én még csak utalni kell.
2013. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
#4 utalást követően legkésőbb négy órán belül a számládon van ... ami azt jelenti, hogy jelen esetben legkésőbb péntek este
2013. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Lehetséges, attól függ, hogy a munkáltatód mikor szokott utalni. Én olyan 4-5-e körül kapom, férjemnek viszont csak olyan 9-10 tájékán szokott megjönni.
2013. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

4-nek nincs igaza. Attól függ, mi van a munkaszerződésedben. Ha az, hogy minden hónap 10-ig meg kell kapnod a fizetésed, akkor ebben a hónapban pénteken legkésőbb utalni kell, mert a 4 órás utalási rendszer miatt még pénteken rá is kerül a számlára. Mivel 10-dike szombat, akkor nincs utalás, tehát előző munkanap kell.

Hétfőn nem utalhatnak, mert már 12-dike, ha a munkaszerződés kiköti, hogy 10-ig meg kell kapni a fizut, akkor 10-ig meg kell kapni, legkésőbb 10-én. Hétfő pedig 12-dike lesz, ha csak hétfőn kapna fizut, akkor akár késedelmi kamatot is követelhetne a munkavállaló.

A lényeg, hogy a munkaszerződésben mi van fizetési határidőnek megjelölve.

2013. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nemáá, miért történne bármi pénteken? Hiszen az utalást kezdeményezni is csak szombaton kell. Mi van ti nem dolgoztok? Nekem is a szerződésemben van az 5. munkanap. Szerinted hányszor jön be?
2013. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"ha a munkaszerződés kiköti, hogy 10-ig meg kell kapni a fizut, akkor 10-ig meg kell kapni, legkésőbb 10-én."


Olvasd már el a kérdést. 10-én kell UTALNI, nem megkapni.

2013. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#8 #9 miért is mennének be szombaton utalni, ha pénteken is megtehetik?


azért szól így a szerződés "legkésőbb 10. -ig", hogy ha a hét vége bezavar, akkor már 10-e előtt utaljanak

2013. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!