Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A NAV mennyire szigorú az...

A NAV mennyire szigorú az Ázsiából Magyarországra érkező interneten rendelt küldeményekkel kapcoslatban?

Figyelt kérdés

Ázsiából történetesen Hong-Kongból vagy Szingapúrból személyes használatra gondolkozom teljesen új óra rendelésén azonban felmerült néhány kérdés. Azért is rendelném ilyen messziről mert az eladót tüzetesen végignéztem és 99% fölötti pozitív visszajelzései vannak több ezer termékkel tehát ő nem fog átverni viszont.


1. kérdés


Utánanéztem hogy minden az országba belépő csomag 22 euró fölött vámköteles, egész pontosan 22-135 euróig csak ÁFA köteles. És elvileg minden csomagot a postán mielött kézhez kapnám megvámolják. Ez tényleg így van?


2. kérdés


Azért rendelném ilyen meszsiről nyilván mert árban jobban megéri. A magyarországi bolti ár kb 40-50% át kell így fizetnem így még a 27% áfa ráfizetéssel is megérné viszont olvastam hogy elvileg bármelyik csomagot leellenőrizhetik, hogy ténylegesen olyan értékű tárgy van e benne mint ami fel van tüntetve. Ezt gyakran megteszik? És ha igen akkor

belekötnek, hogy hiába vásároltam ilyen olcsón ez szerintük nem a tényleges értéke és nem az általam fizetett ár hanem a szerintük tényleges érték után fizessek vámot?


3. kérdés


Ha a rendelt óra ereedeti dobozában érkezik viszont blokk, számla, garancialevél stb. semmi ami az eredetét igazolná nincs hozzá akkor azért szívóznak?


Előre is nagyon köszönöm a váaszokat és kérem csak olyan válaszoljon akinek volt már személyes tapasztalata ezzel kapcoslatban vagy tényleg ért hozzá.


2013. aug. 8. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyakran rendelek aliexpresszről,az ugye Kína.

Elvileg van 22eurós határ,gyakorltilag én rendeltem már majd 100eurós telefont,netbookot,simán ráirják,hogy 20euró,és kész.

A 20-40euróért vásárolra 5-10eurót irnak.

De garancialevelet,blokkot,számlát én még sosem kaptam,bár tény,hogy nem is kértem,lehet akkor küldenek valamit.

Viszont minden megérkezett rendben eddig.

2013. aug. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja,lemaradt.

Postázás után kapsz egy ragszámot,posta oldalán tudod követni hogy hol tart a csomagod.

Ne ijedj meg,ha napokig semmi változást nem látsz,nem vezetik annyira pontosan.

(emlékszem,legelső rendelésem,a "vám alatt"-nál akadt el a posta szerint napokra,már megijedtem,amikor megérkezett.Csak a posta csesszett frissiteni,hogy rég nincs vám alatt,hanem magyar posta átvette)

2013. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2013. aug. 8. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!