Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mindenki reszt vehet egy...

Mindenki reszt vehet egy ingatlan arveresen?

Figyelt kérdés

Mi kell ahhoz, hogy reszt vegyek egy arveresen ?

Van valamilyen reszveteli dij vagy eloregisztracio ?

Ha megnyertem egy aukciot , akkor kell valamit fizetni az arveroknek is ? A hivatalos papirokat , atiratasokat is ok intezik, vagy a tulajdonossal kell csak privat modon ?

Kulfoldon hogyan mukodik ?



2013. aug. 10. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szlovákiában a következő képen:

Be kell fizetni egy előre meghatározott összeget ami a kikiáltási árból van kiszámítva (11000 Eurós kikiáltási árnál ez 3100 Euró volt),ezt lehet az árverés napján is a közjegyzőnél,erről bizonylatot kapsz.Ha nem Te nyered az árverést akkor a közjegyző azonnal visszaadja a letétbe helyezett pénzedet.Ha csak nézni akarod az árverést,akkor ha jól emlékszem 3-4 Euró közötti összeget kell befizetni.

Azok között akik befizették a letétet kisorsolják a sorszámokat,ezt kell felmutatni akkor amikor az összeget mondod az ajánlatra.Ha a végén Tiéd a legnagyobb árajánlat a licitálást vezető személy leüti a licitet és Tiéd a ház.A közjegyző közben jegyzetel,mert ez alapján készíti el a jegyzőkönyvet.Ezután 15 napon belül kell kifizetned azt az összeget amivel megnyerted a licitálást,persze a letétben maradt összeget leszámolják belőle,mivel azt Te nem kaptad vissza.Ezután Nekem semmi dolgom nem volt,mindent az árverező cég intézett.Én csak kaptam egy levelet a kataszterből,hogy átírták a nevemre az ingatlant amin akkor már semmi teher nincs.A tulajokkal csak a ház átadás-átvételkor kell találkozni,amikor szintén jegyzőkönyvet vesz fel az átadott dolgokról (nálunk kijött a licitálást vezető és ő intézte ezt a papírt is,nekem csak alá kellett írni).

Én így vettem ingatlant Szlovákiában.

Remélem segítettem.

2013. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segitettel, koszonom szepen, hogy leirtad.
2013. aug. 10. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!