Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankszámlára befizetés,...

Bankszámlára befizetés, internetes rendelés, de hogyan?

Figyelt kérdés
Még soha nem vásároltam netről, ezért szeretnék kérdezni pár dolgot. Apródról szándékozom rendelni, az eladó elküldte a bankszámlaszámát. Ilyenkor mi a teendő azon kívül hogy befizetem az összeget? Elküldöm neki üzenetben a címemet? Nem ment bele az utánvételes megoldásba, ez baj lehet? (Nekem így lett volna a legegyszerűbb.) Nagyon kezdő vagyok ezen a téren (gondolom látjátok is) ezért minden segítséget szívesen fogadok.
2013. aug. 13. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora összegről van szó?

Mert az apróddal nagyon kell vigyázni, rengeteg csaló van ott, itt a GYK-n is naponta van ilyen kérdés, hogy "átvertek, mit tehetek" stb.

Szóval csak óvatosan!


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Vagy bemész a számlát vezető bankfiókba és ott befizeted készpénzben a számlájára (ez ingyenes). Vagy a saját bankszámládról elutalod neki a pénzt (ennek van valamennyi költsége).

Miután megérkezik hozzá a pénz, postázza a rendelt árut. Értelemszerűen a nevedet és a címedet meg kell adnod neki, hogy postázhassa.

Ennyi.

2013. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nagy összegről van szó (3000Ft). Igen, itt nagyon sok átverésről szóló kérdést olvastam ezért elkezdtem kicsit kételkedni... Köszönöm a válaszod!
2013. aug. 14. 09:23
 3/6 Linkoln ***** válasza:

Nyílván azért nem ment bele az utánvétbe, mert az majdnem 2000ft.

Sajnos, ez elég kényes eset.

Én ilyen kis értékű dolgokat inkább vateráról vennék. Ott kötelessége postázni a pénz beérkezte után.

2013. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De azt a 2000Ft-ot is visszakapná, pont ezért nem értem miért nem postázza utánvétellel. :/ Vaterán sajnos csak hasonló terméket találtam ami mellesleg hibás is..
2013. aug. 14. 16:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában azért nem postáznak utánvétellel, mert ha a vevő hanyag vagy időközben meggondolja magát (tehát nem veszi át a csomagot), akkor az eladó bukja a postaköltséget (ami jelenleg kb. 2000 ft.) plusz még neki kell fizetnie azt is, hogy a posta visszajuttassa a csomagot vagy a levelet a feladónak.

Vagyis elég rizikós dolog ez az eladónak, ezért szoktak ódzkodni tőle.

2013. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Magamból indultam ki, én sose tennék ilyet. Köszönöm a válaszod! Remélem úgy zárul ez az üzlet ahogy szeretném..
2013. aug. 14. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!