Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne bosszút állni,...

Érdemes lenne bosszút állni, felnyomni az APEH-nál, vagy feljelenteni, vagy nyugodjunk bele?

Figyelt kérdés
Nagy bajban vagyunk.A férjem évekig feketén dolgozott ,(de volt, hogy néha bejelentette)egy milliomos c.-nak.Vele nem volt közvetlen kapcsolata, mivel ő volt a nagygóré,Pesten, mi meg egy vidéki kisebb városban élünk, és a m. helye is egy hasonló kisebb városban volt. Még a fizetésért is fel kellett 1 embernek utaznia többszáz km.-t, nehogy nyoma maradjon...Már 2 hónapja késett a kifizetéssel,most pedig csak a félhavi fizetést akarja csak odaadni, mert a férjem bár végigdolgozta a hónapot, szerinte csak 18-18-ig jár fizetés.Hála Istennek talált egy másik munkahelyet,emiatt meg az egyik kollégája orrol rá.(mert ő is azt nézte ki magának)Nem tudjuk, ez a kolléga kavarja -e a szart,vagy a nagygóré szemétkedik.Mit tehetnénk? Nem veszi fel a telefont,és még egy évben egyszer is alig jön le ide a "porfészekbe" Sok illegális ügye van, adócsalás stb.De lehet hogy mi húznánk a rövidebbet, ha felnyomnánk, ő megúszná,és mi meg félhetnénk, hogy ránkküldi az embereit...Kérlek ,adjatok hasznos tanácsot, mit tegyünk, nyugodjunk bele,hogy úszott a pénzünk, kb. 60 ezer ft/nekünk ez nagy pénz/, harcoljunk, vagy álljunk bosszút???Azt én is tudom, hogy a férjem feketén dolgozott,és hibás ő is,de higyjétek el, itt vidéken ez megy ,és még az ilyen munkát is meg kell becsüljük, sajnos, mert más nemigen van...Ő meg fent pesten milliomos, kávéra se lenne elég neki az a pénz, amit lenyúlt tőlünk. A rosszindulató kollégával mit csináljunk?Nagyon várom a (nem beszólogatós 9 tanácsokat. Hozzáteszem, középkorúak vagyun, soha nem jelentettünk fel senkit,bírósági stb. ügyünk se volt soha...
2009. okt. 28. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatjátok, de az apeh a névtelen bejelentésekkel nem foglalkozik. De ha ilyen körökben mozog a "főnök", akkor nem tudná kideríteni, hogy ki volt a bejelentő?

Amúgy szerintem az ilyen embereket valami oknál fogva nem piszkálja az apeh.... pl. kétes hírű vállalkozók, nőgyógyászok, fogorvosok, sebészek, fodrászok stb.

2009. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Cigányok és haverjaik hamar rátok gyújtják a házat... Az meg nem 60ezer lenne...
2009. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi,tudom ,hogy a bosszú nem jó tanácsadó...De nagyon elvagyunk keseredve.Azt nem tudtam, hogy névtelenül nem foglalkoznak a bejelentéssel, nincs ezen a területen tapasztalatunk.Valakinek még valamilyen ötlet, tanács?(tudom még korán van, de fél éjszaka nem aludtam rágom, magam...:(( )
2009. okt. 28. 08:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha megtudnák,hogy mi voltunk..Többszáz km-.re lakunk a "vállalkozótól" Ő amolyan "úri, milliomos C.",lehet hogy még a maffiával is kapcsolatban van. Az a baj, hogy az ilyenek megússzák, mert a félelem miatt senki nem meri őket feljelenteni , piszkálni...Szóval, nyugodjunk bele, és könyveljük el elvesztett pénznek?
2009. okt. 28. 08:13
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Ne a cigány múlt miatt és a kapcsolati háló miatt tedd:

A férjed mióta dolgozott nála feketén?

Csak azért mondom, mert - írtad is - tisztában volt azzal, hogy feketén foglalkoztatják, TEHÁT TÁRSTETTES ADÓCSALÁSBAN. És ezt nem kell szépíteni, nem is igazán foglalkozik az APEH a szépítési igénnyel meg rászorultsággal és társaival.

Adójogi szempontból a férjed be nem vallott jövedelemre tett szert, amely a férjedre nézve egy újabb ADÓCSALÁS (tehát volt egyszer társtettesség a vállalkozónál történő adó elcsalásában és saját jogon csalta a saját jövedelméből származó adót is). Már kettőnél járunk.

Az adócsalás okán az APEH 8 évre tekinthet vissza. A nyolc év alatt szerzett illegális jövedelemre vonatkozóan megállapítja az adóterhet (most 38%), kiszabja a késedelmi pótlékot, és az adóhatóság általi revízió okán adóbírságot vet ki (ennek mértéke kb. 100%).

Tehát ha a férjed havonta 100.000,- Ft-ért dolgozott a vállalkozónál és három éve ott dolgozik, akkor 12*3*100000= 3,6 milliós összegre állapítja meg az APEH a terheket: 1.368.000,- Ft SZJA + kb. 100.000,- Ft késedelmi pótlék és kb. 1.000.000,- Ft (ha szerencsétek van) bírság.

Ha jól értettem, számotokra problémás a 60.000,- Ft-os bér megnemfizetése, akkor a kb. 2,5 milliós adóterhet miből szeretnétek kifizetni?


Nem bántásból írtam azt, amit fenn írtam. A férjed most CSAK 60e Ft-ból (!) tanulta meg a fentieket. Megtanulta, hogy a feketén foglalkoztatás esetén egyrészt abszolút védtelen a munkáltatóval szemben, másrészt még ő kerülhet sz@r helyzetbe (lásd fentebb). Megéri? Nem.


Az, hogy a vállalkozót felnyomjátok mindenhol számotokra - a fenti terheken túl - milyen előnyt kovácsol? Abból lesz pénzetek, ha adóellenőrzés alá vonják a vállalkozót? Nem hinném. Viszont közelebb kerültök a lebukáshoz - és ezzel a fentiekben igencsak SZŰKEN (!) számolt revíziós következményekhez.

A bosszú soha nem jó tanácsadó. SAJÁT ÉRDEKEDBEN kerüld a bosszút ebben a helyzetben. Mert nem csak 60e Ft-od fogja bánni - és ez még csak a "legális büntetésed", arról nem is beszélve, és nem belegondolva, hogy mi vár rád, ha kiderül, hogy rosszat akartál egy olyan személynek, akik ezt nem tolerálják...

2009. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Nyugodj meg,én viszont adózom, közalkalmatott vagyok...Tehát engem az állam szinte kizsigerel az adóval, levonásokkal.Hidd el, mi is boldogabbak lettünk volna egy legális munkahellyel, de mint írtam, itt lent vidéken, nem nagyon lehet válogatni a munkahelyekben...Örültünk, hogy ez is volt egyátalán. Hála Istennek, ez az új állása, már bejelentett ,legális,sokat jelent a nyugdíj szempontjából is...
2009. okt. 28. 11:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha ő lebukik,akkor törvényszerű, hogy mi is? Hiszen nem tudhatja, honnan fúj a szél, biztos elbánt már több száz foglalkoztatottjával is, ilyen módon.Ő meg röhög a markába. Ez a vérlázító! Persze, hogy nem "éri meg" a feketemunka, de HA NINCS MÁS??? Inkább haljunk éhen, hogy az államnak minél több adó, meg miegymás megmaradjon?Így is több évet várt, mire ez az ú j hely sikerült...
2009. okt. 28. 11:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Én nem ellened beszéltem a válaszomban, csak felhívtam a figyelmed, hogy hazánk jogszabályai által saját magad hozod kellemetlen helyzetbe, ha a volt foglalkoztatód adócsalónak kiáltod ki.

Nem törvényszerű, hogy titeket is "beránt" egy esetleges ellenőrzés a volt munkáltatónál. De ha találnak pl. olyan jelenléti ívet, amit aláírt a férjed, az már "jó kiindulópont" lehet felétek.

Sajnos tudom, hogy nem igazán lehet válogatni a munkák között. Felejtsétek el a múltat és csak a jövőbe tekintsetek!

2009. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,elhiszem ,hogy nem akartál rosszat a véleményeddel...igazad lehet.Csak nagyon idegesít ez a tehetetlenség...
2009. okt. 29. 08:36
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a férjed erre az időre, amíg feketén dolgozott, sok egyébtől esik el, pl. se a nyugdíjjárulékot se a TB-t nem fizették utána, amit utólag akár rajtatok is behajthatnak, plusz a fekete meló miatt bírságot is kaphattok.


Én bejelentettem a volt munkáltatómat hasonló probléma miatt, igaz, nem évekig dolgoztam nála, minden esetre úgy érzem, munkavállalóként nem éri meg. Mostanában kaptam az értesítést a Munkaügyi Felügyelettől, hogy kivizsgálták, kirótták rájuk a büntetést, és kötelezték őket arra, hogy visszamenőleg jelentsenek be, és fizessék meg, amit kell. Még élek és egészséges vagyok, pedig próbálkoztak a volt főnökömék, de nem találtak meg. A félelem ilyenkor nem jó tanácsadó, esetleg ezt is mondjátok el a felügyeleten, mert behívnak tanúskodni még mielőtt kimennének hozzájuk, tehát még mielőtt tudomást szereznének a simlisek a bejelentésről, és akkor megoldják a védelmeteket.

2009. okt. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!