Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol vásárolnátok 1-2 szobás...

Hol vásárolnátok 1-2 szobás lakást leginkább bérbeadás céljából?

Figyelt kérdés
Budapest, Bécs, vagy más magyar városok?

2013. aug. 17. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzt szánsz rá?


Mert Bécsben kb. 3x annyiért kapsz egy belvárosi lakást, mint BP-en...

2013. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha bérbeadás céljából vennél, akkor lehetőleg egyetem városban érdemes szerintem.
2013. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Remekül időzítettél, pont most olvastam egy cikket arról, hogy Sopron ingatlanjai milyen emelkedés előtt állnak, illetve hogy ott már elérhető az évi 10%-os hozam a kiadott lakásokra. Egy 10 milliós lakást már akár havi 80-90 ezerért is ki lehet adni. Ennek fő oka az, hogy elképesztően sok ember jár át dolgozni Ausztriába, amihez Sopron egy remek ugródeszka. Ez hajtja fel helyben az árakat és produkál ilyen jó bérleti díj hozamokat.


[link]


Hirtelen csak ezt találtam, de te is biztos szánsz rá időt, hogy jobban körüljárd a soproni lakások témáját.


Sopronon kívül a legreálisabb szinte az idők kezdete óta Budapesten, a jobb kerületekben befektetni. Az ország többi része ezen felül kérdéses, mert a belső migráció mindig is és most is Budapest irányába húz, tehát ott lesz mindig fix kereslet bérleményekre (=az albérletek bérleti díjai nem fognak zuhanni).


Ha megteheted tényleg, akkor Bécs sem hülyeség. A kormány éveken belül várhatóan gyengíteni szeretné a forintot. A kormány a mostani 300 körüli forint-euró helyett 350 környékit látna jónak, csak egyelőre a devizahitelesek miatt nem gyengítheti ide a forintot. Ezért megy most a nagy hitelesmentés, még a választások előtt, hogy a következő ciklusban gyengíthessék a forintot. Ez esetben euróban tartani a megtakarításainkat nem lesz hülyeség a következő 1-2 évben (lehetőleg 295 körüli átváltással), hiszen 1-1,5 év múlva már beköszönthet a 350 körüli euró. (Ez azt jelenti, hogy pusztán a 300-ról 350-re gyengüléssel nyer az ember +16%-ot. Ha 290-nél sikerül vásárolnia, akkor az árfolyamnyereség már +20%.) Ha ez a pénz még be is van fektetve valami eurós instrumentumba (PEMÁK, német részvény, bécsi lakás), akkor meg ugye még többet hozhat. Plusz Bécsben nem sci-fi a gondolat, hogy magyar bérlőid is lehessenek (ha a nyelvi kommunikáció könnyebbsége szempont).


Összegezve, Bécs most ugyanolyan jó ötletnek tűnik, ha feltételezzük a későbbi szándékos 15-20% körüli forintgyengítést, mint amilyennek Sopron, ahol szinte egyedüliként a vidéki városokban, növekedés előtt állnak a lakásárak.

És ezen kívül a jó öreg budapesti ingatlanbefektetés is mint mindig és mindörökre, jónak tűnik, de inkább Bécs vagy Sopron közül választanék a helyedben.

2013. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Soproni vagyok de ez nagy duma!!!! Aki ki jarnak dolgozni tulnyomo resze mar eleve soproni! De hogy TE 80-90ezres havi alberli koltsegekkel nem fogsz lakast kiadni az tuti!!! 40-50ezert mennek ha jobb helyen van talan 55-60ezer de ahoz nagyon korrekt lakasnak kell lenni!

Ingatlan arakrol meg annyi, hogy meg is kovezhettek erte, de most vannak realis aron... A valsag idejen imidnen ingatlan tul volt ertekelve es most ehez viszonyitjak az arakat. Ilyen szemszogbol igen megeri csak a masik oldalrol meg eggyetalan nem mert nem nagyon fognak emelkedni... Foleg ha megint elkezdodnek majd az epitkezesek es tul kinalat lesz ovabbi stagnalas varhato. Persze a sok ingatlanszakertonek az az erdeke hogy rabeszelje az embereket. De erdemes lenne megnezni, hogy az ingatlan befektetesi alapok se nagyon mennek meg egy ok arra, hogy nem erdemes ezzel foglalkozni..

2013. aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez is egy vélemény, amit tőled hallottunk.


Nem mondom, hogy teljesen rosszul mondod, hiszen helyi vagy, de teljesen jól sem, ezt is fenntartom. Oké, hogy helyi vagy, de emellé még nem vagy befektetési szakértő feltétlenül. (Én sem, de egy ingatlanszakértő barátomtól vannak ismereteim Sopronról.)


A másik forrás, ahol pont a napokban olvastam a [link] ,aki egy befektetésekkel foglalkozó ember, de szokott az általános helyzetről is beszélni. Sajnos a soproni lakásokról szóló írását nem tudom megmutatni, mert naponta-kétnaponta frissíti az oldalt és nincs semmilyen archívum, mindent kitöröl, ami pár napnál régebbi.


[link]


Itt az első három találat:


[link]


[link]


[link]


Ha végignézi bárki, látható, hogy bizony vannak 10 millió körüli értékű lakások 80-90 körüli áron, sőt, többért is.


Az ingatlan befektetési alapok szerintem is jó nagy lehúzások, de az nem ugyanaz, amikor teljesen saját munkával és utánajárással te veszel magadnak egy lakást.


Ha van 50 milliód (vagy 20,30,40), akkor érdemes lakásban tartani egy részét. Diverzifikáció. Nekem is van egy kiadni való lakásom Pesten.

2013. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Varjal csak nem azt allitottam, hogy nem lehet talalni 80-90ert alberletett, hanem azt hogy annyiert nem igazan veszik ki! Mert a tobbseg az 40-60 kozott mozog, de egy 20-30eves vacak 2szobas panelt amit megveszel 8-9 misiert azt jo esetben kiadhatod 50ezert... Nah most ha annak az arat beteszed allampapirba mondjuk kozel 2 ha nem 3szorosat fogod vele keresni... Ismerem a diverzifikaciot mivel magam is befektetesekkel foglalkozom es ez a munkam is! Viszont vitaznek veled, hogy kell abban is tartani mivel aki nagyban utazik inkabb keruli ezeket a befektesi lehetosegeket mivel eggyetalan nem lathato a felemelkedes... Persze minden allitasrol lehet manapsag allitast es cafolatott olvasni. Arrol nem beszelve, hogy lakas vasarlasnal azert vannak koltsegek illetve felujitasi koltsegek is mondjuk, meg ha korrektetk vagyunk es ugy hasonlitjuk ossze a dolgokat akkor adozunk is belolle... aztan mar is nem lesz annyira vonzo a ketto dolog!!
2013. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést. Nem akartalak hülyének nézni.


Az első soraiddal nem tudok vitatkozni, hiszen nem ismerem ennyire behatóan a Sopron és környéki albérleti viszonyokat. Elfogadom amiket mondasz.


Én sem azt mondom, hogyha van párszáz millió, abból ingatlanbirodalmat kell építeni.


"Persze minden allitasrol lehet manapsag allitast es cafolatott olvasni."


Persze, de ez viszi előre a világot, mert aki nem teljesen egysíkú, az tud gondolkodni több dimenzióban, több nézőpontból is. Plusz ott vannak a befektetési/pénzügyi tanácsadók (nem a gagyi életbiztosítás értékesítők, hanem a valódiak), akik segítik eligazodni az embert.


Szűken nézve teljesen egyetértek veled abban, hogy hosszabb távon az ingatlan nem hoz túl jól. A magyar állampapír sokkal jobb befektetés volt az utóbbi 10 évben, mint az ingatlan, tény. Ingatlannal inkább spekulálni lehet, amikor valaki csak egy fellendülés idejére veszi, vagy mert nincs jobb.


Fellendülés ideje: Ha valaki a lakásáremelkedések előtt vásárolt be, majd a lufipukkanások előtt eladott (1-2 éves eltérésekkel is akár), az jól járt. A legtöbb ember persze nem ilyen.


Nincs jobb: Magyarországon még elérhető pozitív reálkamat bankbetétekben és állampapírokban, ami remek dolog. De az euróövezetben már nem ez a helyzet sehol és HA beköszönt nálunk is a negatív reálkamat, akkor várható fellendülés szerintem a lakáspiacon. (Mégegyszer, nem vagyok ingatlanos :D ).


Az emberek nem mindig a racionálist választják, hiába tudják, hogy ugyanaz a pénz állampapírban jobban hozna. Én is olyan befektetési területtől messze túlmutató okok miatt vettem lakást, minthogyha a forint valaha is bedőlne, hiperinfláció lenne és államcsőd, akkor a lakás, tetszik, nem tetszik, nem fog elinflálódni. A vagyonom többsége persze nem ingatlanban van, de jó az ilyen menedék. Ha nem is mindenkinek, én szeretek felkészülni ilyen nem várt dolgokra. (Mint ahogy 1936-ban sem gondolta senki Magyarországon, hogy a következő 10 év több mint fele egy világháborúval fog eltelni, majd 10 évvel később a pengőmegtakarítások teljesen értéküket vesztik.) És akkor a lakással nem csak a fenekemet törölhetem, mint egy bankjeggyel, vagy értékpapírral.


Persze ez utóbbi bekezdést ne vedd úgy, hogy mindenkinek ilyen okok miatt kellene befektetni ingatlanba, ezt csak úgy magamról írtam. Ha 20 év múlva hiperinfláció lesz, akkor örülhetek, mert igazam volt (de mégsem, mert minden másom elveszett), ha nem, akkor volt egy befektetésem, ami nem hozott olyan jól, mint a többi.


Remélem nem harapsz a kötetlen stílusomra, most nem megy a szakmaiság, bocs.

2013. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11kor mar en is kerulom :)))

A masik fo problema itt a negativ inflacioval, hogy ez ma magyarorszagon egy kamu dolog! Hisz nem realis a negativ inflacio mivel nem valos javulas tapasztalhato hanem csak szamok tereben fokent a rezsi csokkentes miatt koszonheto. Ez az egesz arra ment es megy ki, hogy lenyomjak a banki kamatokat, hogy az embereket ralehessen kenyszeriteni undorito modonm hogy allampapirba fektesse a penzet majd akkor meg jott ra a 16+6 kedvezmenyek... Igy szepen ki lehetett cserelni a 2-3% IMF hitelt jelenlegi 4-5% hitelre meg tavaly ugye 8%ra... Aztan verhetjuk a mellunket, hogy mi tudjuk a piacrol finanszirozni magunkat es visszafizettuk a hitelt! Nem fizettuk vissza csak kivaltottuk dragara... Aztan amint el kell kezdeni visszafizetni a papirokat majd kezdodnek a bajok. Arrol nem beszelve, hogy azaltal, hogy nem a bankokba taroljak a penzuket az emberek kegyetlenul csokken a forgo penzt bazisuk aminek az lesz a kovetkezmenye hogy tovabb csokken a hitelezesi kedv es hajlandosag. Ez tovabbi negativ hatasokkat fog hozni es durvabb inflacio lesz tehat negativ hatas elmarad. Es lehetne folytani.. Ingatlant max ugy erdemes venni hogy vagy foldet vesz az ember amivel "nincs gond" vagy a gyereknek veszunk valamit de hogy berbeadasba nem eri meg....

Ez csak az en es masok velemenye ami nem biztos hogy egyezik a tieddel :))

2013. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Milyen jól tette aki akkor vásárolt lakást, látva ezt micsoda árak lettek.
2022. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!