Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Földbe megéri befektetni?

Földbe megéri befektetni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy veszek 10 hektár földet és azt ki adom bérbe. Szerintetek megéri ?

Csak az a baj hogy nem tudom hogy működik ez a bérbe adás. Ha én bérbe ki adok egy földet akkor hogy és mennyit kapok érte. Ha ki adtam valakinek bérbe a földet az havonta fizet nekem érte vagy hogy van ez ?



2013. máj. 23. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megéri nem a bérbeadás miatt (az nem nagyon hoz érdemi hasznot), hanem a későbbi értéknövekedés miatt.
2013. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Föld bérbeadásánál évente szoktak fizetni. Ez megállapodás kérdése. Kérdés csak az, hogy akad-e valaki, aki bérbe veszi?
2013. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akad-e valaki? 200 hektárokon gazdálkodó gazdák 5 hektár bérleti jogáért megölik egymást. Személyes ismerősömet, és a faterját percekig kergette egy gazda a szántásban traktorral, és csak a szerencséjükön múlt, hogy nem taposta el őket. Az más kérdés, hogy még is hogyan akarsz venni ennyi földet? Ha jó minőségű föld, alaphangon 2 millió hektárja, ha egyáltalán van eladó, és ráadásul kismillió embernek van elővásárlási joga. Bérbeadás általában aranykorona alapján megy, mondjuk 1800-2000 ft/aranykorona, szóval 30 AK-val számolva kb 50 ezer forint hektáronként évente. 20 millióért évi 500 ezer nem túl sok.
2013. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!