Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A lányom Hitelre vásárolt...

A lányom Hitelre vásárolt lakást! Illeték:500eFt Kérvényeztük az enyhitést. Elutasitottak azzal, hogy ha kifizeti a hitelt, biztositást, rezsit akkor csak 3000Ft-ja marad. és ez életszerütlen. Fellebezni lehet, de érdemes? Mit lehetne beleirni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 05:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Kifogásolják azt is hogy anyagilag nem tudjuk segiteni.Kifoglalkozik ilyen ügyekkel,nehogy hülyeséget irjunk?
2009. okt. 30. 05:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Illetéknél inkább részletfizetése kellene kérni, és ha nem tudja dokumentálni, hogy miből él, akkor valószínűleg feketén keres pénzt, amiből megél, ha ti sem segítitek.
2009. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ilyenkor azt is megnézik, hogy milyen értékű a lakás, szerintem itt buktátok a dolgot. Ha valakinek tényleg 3000 Ft-ja maradna, akkor az nem vesz nagy értékű ingatlant.

A húgom egy két szobás panelt vett 7 millióért, írtunk kérelmet, neki is valami nevetséges összeg maradt a fizetésből, és beleírta hogy az ellátásáról a szülei gondoskodnak, tehát nem hal éhen. Minden bevételt és kiadást igazolni kellett. A felét elengedték, másik felére kapott részletfizetési lehetőséget.

Szerintem fellebbezni kellene, csak szívhezszóló legyen...

2009. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Minden bevételt,és igazolást igazoltunk,a lakást nem a 106e Ft fizetéséböl vette,segitettünk Neki és a lényeg hogy 9milliot vett fel...szoval szinte az egész hitelre van.Nem fizetni nem akarunk csak sok ez az összeg.
2009. okt. 31. 06:10
 5/8 anonim válasza:
Szerintem,azt kellene írni,hogy önök segítik a lányukat anyagilag,csak nem tudtak róla,hogy ezt is le(lehet), kell írni.Írjanak egy bizonyos összeget,ami azért elfogadható.A fellebbezést be kell adni,érdemes.Én is teljes mértékben hitelből vettem a lakásomat.400.000Ft-illetéket szabtak ki rá.Előszőr részlet fizetést kaptam (max.24 hó!),melynek olyan magas volt az összege amit nem tudtam vállalni.Újra fellebbeztem,és elengedték az egész illetéket,azzal az indoklással;hogy az illeték megfizetése súlyosan veszélyeztetné a család megélhetését.Ezért az illeték tartozás méltányosságból történő elengedését indokoltnak látták.Érdemes újra megpróbállni!
2009. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,csak az a baj,hogy a kérvényben már beleirtuk,hogy nem tudjuk anyagilag támogatni...Az ellátást,ruházkodást viszont nem,ezt is bele lehet irni?pl,hogy Nálunk étkezik?
2009. nov. 1. 06:58
 7/8 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan írják le.Bármilyen életszerűtlen,bizony sokan kerülnek manaoság ilyen helyzetbe.Írják meg,hogy önöknél étkezik stb...,önök ezzel tudják seíteni,csak nem akarták ezt megírni,mert szégyenlik a helyzetet.Valahol ők is emberek,bizzunk a megértésünben.Szoktak azonban ilyenkor a határozaton egy ügyintézőt is feltüntetni telefonszámmal.Esetleg fel lehetne hívni,és tőle kérni tanácsot.
2009. nov. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy 10 millás lakásra miért sok az 500 ezer? 4 milláig 2% = 80'000, 6 milla 6 százaléka = 360'000, ez összesen 460'000 Ft. Ez csak egy óvatos számolás volt. Jah kérem, aki 9 milláért vesz lakást, az miért nem számol a fizetendőkkel is? Amúgy meg az apehot kár ilyen levelekkel zargatni, csak felhívjátok magatokr a figyelmet... Ki kell perkálni a törvény által is körbehatárolt összeget, és ennyi.
2010. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!