Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illetéktartozásom van a NAV...

Illetéktartozásom van a NAV felé. Kértem részletfizetési lehetőséget, elutasították. Megjött a fizetésem letiltása, illetve az adó-visszatérítést nem kapom meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma megjött a papír, hogy lefoglalják az autónkat.

(Hitellel terhelt)

200e Ft fennmaradó összegről van szó.

Ez bő 1 hét alatt történt.


2011. ápr. 11. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld meg 1-2 napon belül előteremteni az összeget (kölcsönből, akárhonnan), és vidd be nekik.
2011. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom előteremteni.
2011. ápr. 11. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Akkor ne csinálj semmit, majd lefoglalják a kocsidat, ahogy írták.

Esetleg ha bátrabb vagy, akkor vidd el valahova, parkold le, aztán mondd a végrehajtónak, hogy egy haverod elvitte, nem tudod hova, nem tudod meddig, itt nincs.

2011. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy ugyanazon ügyletre nem lehet két eljárást alkalmazni.
2011. ápr. 11. 22:06
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Hogyhogy ugyanazon ügyletre?

Nyilván hitelre vetted a kocsit a banktól, a neveden van, de még mindig fizeted a hitelt rá. Tehát a fennmaradó pénzzel tartozol a banknak, a kocsi pedig a biztosíték.

De mivel a neveden van a kocsi, így azt végrehajtás alá is vonhatják minden további nélkül.

Ekkor a bank szempontjából ez úgy fog kinézni, hogy mivel veszélybe került a biztosíték, majd ők is felmondják a hitelszerződést, és bekapcsolódnak a végrehajtási eljárásba. Tehát a kocsi értékéből majd két hitelezőt elégítenek ki, a bankot, meg a NAV-ot is. Ha a kocsi értéke nem fedezi a tartozásokat teljes egészében, akkor meg a fennmaradó összeget majd tiltják a fizetésedből havonta.

2011. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt van a végrehajtásról szóló törvény: [link]

Kérj a munkáltatódtól munkabér előleget, hátha ad a körülményekre tekintettel. Azzal is előrébb leszel, és látják a fizetési hajlandóságot.

2011. ápr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nyilván nem megalapozott a kérelmed azért utasították el! Ugyan arra az ügyre miután elutasították ,további kérelem is beadható amennyiben a körülményeidben "az ügy vagy az élet körülményeidben" új vagy eddig nemismert tényt közölsz! Természetesen ennek is jól megalapozott beadványnak kell lennie.

Ebben segíthetnek olyanok, akik járatosak ilyen ügyekben.

Nekem ők segítettek, megírták nekem!


[link]


Nekem is többször elutasították a kérelmemet, persze azt nem közölték még akkor sem mikor felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy mi a baj a levelemmel. Itt ajánlotta valaki ezt az oldalt, Ők fel nyitották a szemem!

Sajnálom, hogy nem találtam rá előbb.

Remélem tudtam segíteni!

2012. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!