Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán van valami olyan...

Vaterán van valami olyan szabály, hogyha licitálok valamire, akkor azt majd ki is kell fizetnem. Mi van ha olyanra licitálok, amit egyszerűen képtelen lennék kifizetni?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam valamit 300 millió forintért. Egyszerűen nem tudnám kifizetni ezt az összeget, még ha tényleg mindenemet eladnám akkor sem. Mi lett volna, ha mégis rányomok, hogy megveszem ennyiért?
2009. okt. 30. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
vállalnod kell a jogi következményeket.mindegy h.300 vagy 3millió forintos a termék.
2009. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el a szabályzatot, bírósági eljárás is indulhat ellened, ha licitálsz, és Te nyered, de nem veszed meg...Kivéve, ha sikerül megegyezned az eladóval.

De feleslegesen kár licitálni, nem játék.

2009. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt értem. De mégis hogy hajtanának be rajtam 300 milliót?
2009. okt. 30. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag.

A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki a vatera.hu oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.

Az eladóknak a vatera.hu oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges.

Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.

Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni. A Vatera piacterén a felhasználót negatív jelzéssel lehet illetni, amennyiben nem teljesíti vállalt kötelezettségét a partner. Azon felhasználó, akinek összes visszajelzése 2 negatív vagy az összes visszajelzésének 20 százaléka negatív kizárásra kerül.



illetve:


Csak kivételes esetekben és csak akkor tudjuk az ajánlatát törölni, ha még nem zárult le az aukció. Az árverés lezárta után az adásvétel a Ptk. szerint is érvényes és az eladó köteles a feltüntetett terméket átadni a vevőnek, amely köteles azt átvenni. Mindkét fél akár polgári peres eljárás során is kötelezheti a másikat a termék átadására ill. átvételére! Írjon az eladónak üzenetet és kérje tőle az ügyfélszolgálat által történő licittörlés engedélyezését. Ha ez megvan vegye fel ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot és jelezze a licittörlési igényét. Csak akkor távolítjuk el a licitet ha mindkét fél kérése/engedélye a termékes levelezésben olvasható, ennek hiányában nem teszünk eleget a licittörlésnek.

2009. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó értem, úgy látszik nem voltam világos, akkor megkérdem harmadszorra is.


Hogyan hajtanának be rajtam 300 milliót úgy, hogyha minden ingatlanom és ingóságom, plusz az azokra felvehető hitelek összege még meg sem közelíti a 300 milliót forintot?

2009. okt. 30. 15:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Minden további jövedelmedből. Persze ez sem lenne 300 millió, a fennmaradó részt buknák.
2009. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Mit láttál 300 millióért a Vaterán?? Licitált rá valaki?
2009. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már több, mint egy éve volt, valami régi karóra.
2009. okt. 30. 21:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem, hogy senki. Jól nézett ki, de valakit nagyon át akart verni, nem tűnt ekkora értéknek.
2009. okt. 30. 21:44
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom, ilyen esetben is használatos-e, de a bíró megállapítja, egy nap értékét, és addig leültetnek, amíg az el nem éri a 300 000 000-t.
2012. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!