Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ingatlanost bizok meg a...

Ha ingatlanost bizok meg a lakasom eladasaval es sikerul eladni, akkor a dijat mikor kell odaadnom? Elso vetelar reszletnel vagy a legvegen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A foglalónál már oda kell adni.
2013. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es ha megsem lesz adasvetel, mert a vevom nem kapja meg a hitelt, akkor buktam azt a penzt?
2013. aug. 25. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit az ingatlanosnak adtál igen, de közben megnyerted a foglaló (maradékát).


Pl a foglaló 10%, abból odaadszt 3-at az ingatlanosnak, a maradék 7-et meg úgyis megtarthatod, ha nem jön létre az adásvétel.


Persze meg lehet egyezni máshogy, főleg ha más összeget kap az ingatlanos (pl egy bizonyos összeg felett a vételár felét), illetve ha a szerződésben benne van hogy a foglaló visszajár, amennyiben a vevő nem kapja meg a hitelt, de alapfelállásban (illetve amennyiben 2-4%-ért dolgozik az ingatlanos) a foglalóból fizetik ki.

2013. aug. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Foglalot nem szeretnek a szerzodesben, mert ha miattam vagy a masik tulaj miatt meghiusul a szerzodes, akkor a foglalo ketszerest kell visszafizetnem, ami eseteben 5 millio forint lenne. Egyedul nevelek ket pici gyereket, nincs megtakaritasom. Ezert elolegre gondoltam, hogy az legyen a szerzodesben, de akkor meg buknek egy jo nagy osszeget, igy az sem jo. Marad az eloleg nelkuli, egyosszegu fizetes, ha a vevo megkapja a hitelt. Ez igy milyen szerinted? Es koszi az eddigi valaszokat.
2013. aug. 26. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!