Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Magyar éremkibocsátó intézet...

A Magyar éremkibocsátó intézet az kicsoda?

Figyelt kérdés

Kik ezek, hogy gyakorlatilag gond nélkül "pénzt" nyomtathatnak?


Érmeket, ami kb. arra van hogy egy kamu értéket sugall és így veszi el az emberek pénzét. Kb. mint ha jósolnának a pénzedért.


Akkor én is nyomtathatok mindenféle évfordulóra akármilyen érmét és árulhatom????



#érme #érem #méi #Magyar éremkibocsátó intézet
2013. aug. 26. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Kamu értéket sugall?! Tudod te mennyibe kerülnek a korábbi pierfort vagy verdefényes darabok? A nemesfém (arany, ezüst) tartalom miatt sokkal inkább valós értéket képvisel, mint a forgalmi érmék - vagy ugye te sem gondolod komolyan, hogy a réz-nikkel 200 forintos valóban 200 forintot ér?

De ilyen alapon egy sikeres festőtől is megkérdezheted, hogy nem-e gondolja szemtelenségnek a képei értékét, mikor azok valójában csak vászon és festék.

Egyébként ők nem vernek érméket, csak forgalmaznak. A veréshez természetesen külön engedély kell. Ha meg csak úgy elkezdenél játékpénzeket forgalmazni, nem igazán vívnád ki a gyűjtők és numizmaztikai társaságok tiszteletét, tehát sokra nem mennél vele és nem tudnál több ezer vagy tízezer forintokat keresni, e felől biztosíthatlak.

2013. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


MNB: Megtévesztő a Magyar Érmekibocsátó Intézet

2013. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És meg is született az ítélet!


100 millióra büntették a Magyar Éremkibocsátó Intézetet


:DDD


[link]

2014. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Üdv Mindenkinek aki olvassa!

Mi egyszer elkövettük azt az égbekiáltó hibát, hogy rendeltünk egy darab érmét ettől a Magyar Érmekibocsátó intézettől. Végül egyből kettő félét kaptunk.

Az egyiket visszaküldtük.

Valahol apró betűvel biztos fel volt tüntetve, hogy ez egy sorozat első darabja, de ez önmagában nem jelenti azt, hogy ha ezt megrendeled, akkor ez után automatikusan küdenek számodra még ezer darabot a következő egymillió évben.

Merthogy ez történt, és annyira sunyik, hogy nem ám ajánlottan adják fel, hogy élhess a visszautasítás lehetőségével, hogy esetleg a kapuban a postásnak átvételkor még mondhasd, hogy jaa, éremkibocsátó, akkor köszönöm nem veszem át, hanem sorszámozott levélben küldik, amit bedobnak a postaládádba, tehát ők kerestetni tudják, csak éppen nyoma nincsen, hogy átvetted-e.

Mert kaptuk ám a következőt BEDOBVA a postaládába és bontatlanul 500 Ft -os ajánlott levélként vissza küldtük a feladónak, majd írásban vagy négyszer, telefonon kétszer jeleztük, hogy nem kérünk más egyéb küldeményt.

De ezek olyanok mint egy vírus, ha megkapod, soha, de soha, de soha nem tudsz szabadulni tőlük.

Hiába minden, írhatsz nekik, visszaírják, hogy oké oké, nem küldünk többet, szóban megígérik szintén ugyanezt, de mindhiába. Csak küldik és nem tudsz hova, kihez fordulni. Menjek ügyvédhez és tíz ezrekért levelezgessünk ezzel a szava hihetetlen bandával?

Ennyire erőszakos céggel soha nem találkoztam. Erőszakkal akarnak minden áron pénzt kihúzni a zsebedből. Ha vissza is mondod kit érdekel? Hova, kihez fordulsz? Senkihez. Kapod a következő csomagot. Még akkor olcsóbban jössz ki ha 500 forintos ajánlott postaköltségért visszaküldözgeted.

Viszont ha nem kapod meg a szarjukat, akkor küldenek egy nyilatkozatot neked, amiben aláírod, hogy nem kaptad meg a küldeményüket.

De MINDENKÉPP foglalkoztatnak. Tehát velük szerződve gyakorlatilag új gyógyíthatatlan betegséget kapsz. Ha már rég elfelejtenéd az egészet, akkkor is nyilatkoznod kell valami szarságról.

Nekünk egyszer csak érkezett egy behajtó cégtől egy tizen-ezer forintos csekk, hogy akkor mi ezeknek az éremkibocsátónak ennyivel tartozunk. A mire is?

Ja, hogy nem kaptad meg, akkor nyilatkozzál. És újra 500 forintos ajánlott levélként add fel a postán.

Nem értem, hogy ennyire erőszakos, aljas, pénzéhes brigád hogy lehet talpon.

De aki rendel tőlük, az nyugodtan számolhat egy tényleg életre szóló kapcsolattal. Tőlük csak az ásókapanagyharang fog elválasztani, de lehet az se. Be fogják dugdosni a koporsódba a csekket.

2015. jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én olyan 5-6 éve rendeltem egy érmét, de csak úgy. Aztán még egyet, de talán akkor küldtek kettőt. Ekkor írtam nekik, hogy nem kérek többet. Utána küldtek még egyet, majd egy nyomatékosabb levélben, talán e-mail-ben írtam, hogy nem kérek többet. Szerencsére nem küldtek többet, összesen csak négyet. De azóta időnként felhívnak. 2017 vagy 2018 óta rendszeresen hívogatnak. Néha hónapokig semmi, de volt már olyan is, hogy talán két hét alatt háromszor hívtak. Pont ma is hívott egy csávó, de olyan egy-két hete is egy másik. De szinte mindig másvalaki hív, meg már nem is ugyanarról a számról. Nyilván több telefonszámuk is van, de el tudom képzelni, hogy ugyanazt nem sokszor hívják ugyanarról a számról. Már kettő számukat is elmentettem, de azokról évek óta nem hívtak. Az újabbaknál a telefonom meg kiírja a "Valószínűleg spam" megjegyzést, de csak utólag, híváskor még nem. De pesti szám, úgyhogy egyértelműen tudom, hogy valamilyen telemarketinges. Az ilyet meghallgatom, hogy hadd mondja a magáét, nekik úgyis pénzbe kerül a hívás, aztán meg lerakom, amikor azt kérdezi a hülye, hogy akarok-e vásároni. Nekem ingyen van, csak a telefon akksija merül egy nagyon picit, azt az egy-két percet meg rászánom arra, hogy hadd élje bele magát az értékesítésbe, aztán hadd csalódjon. De ez a banda sem különb a többi telemarketinges meg biztosítós hányadéktól.
2023. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!