Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van rá valami mód, hogy a...

Van rá valami mód, hogy a fizetésemet ne átutalással, hanem készpénzben kapjam meg?

Figyelt kérdés

Közalkalmazott vagyok, a főnök csak nézett, mikor rákérdeztem, azt mondta, ő nem tud róla, hogy megoldható lenne, mert nálunk nem ez a rendszer.

Viszont egyszerűen röhejes, hogy mennyibe kerül szimplán csak az, hogy a folyószámlámról hozzájussak a fizetésemhez.


2013. aug. 26. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a legtöbb hivatalban CSAK bankszámlára utalva lehet a fizetést megkapni.
2013. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Külön adminisztrációt jelentene, ha kp-ben adnák a fizetéseket.


Most csak egy jegyzéket küld a munkáltató a Bankjának, hogy kinek, milyen számlára mennyit utaljanak.

Ha visszatérnének a készpénzes fizetésre, akkor a bérfizetést megelőző nap fel kellene venni a Bankból több százezer vagy millió Ft-ot készpénzben, megfelelő címletekben. Már ennek a kiszámolása is sok időbe telne. A

pénzt dolgozónként borítékolni kellene, majd éjszakára a páncélszekrénybe zárni és megfelelően őrizni.

Másnap pedig a sorban álló dolgozóknak a pénztáros kifizetheti. Ha nem veszi fel mindenki aznap, akkor tovább is őrizni kell.

Ezért tértek át a munkáltatók a banki átutalásra.

2013. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint esélytelen a dolog. Kár...
2013. aug. 26. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ésszel használod a bankszámlát, akkor még a szeptemberi díjak sem lesznek olyan egetverőek. Rengeteg szolgáltató ad díjkedvezményt, ha nem csekkezel, mégtöbb, ha számlát is csak e-mailben kérsz. Nekem pl most van KGFB váltásom, csak ezen kb 20%-ot (kb 5000Ft) spórolok azért, mert csekk helyett automatikus beszedés (szeptembertől 65Ft/beszedés lesz, negyedévente) lesz a fizetési mód. Akárhonnan nézem, ez a kedvezmény több, mint amennyivel emelkedni fog a tranzakciós adó miatt a bankszámlahasználatom. Az autóhitelem törlesztője kb 160Ft/hó-val kevesebb, mint csekken fizetve. A telefonszámla 200Ft/hó-val az e-számla miatt (vodafone). A UPC egyszeri kedvezményt ad az e-számlához. Víz/gáz/villanynál nem tudom van-e "csekkdíj", de szerintem ott is sűrűn előfordul (amit ugyan nem lehetne, ezért alapból bele van építve az árba, és ha e-számlát kérsz, akkkor kedvezményt kapsz. Az e-számlához meg nincs csekk, tehát átutalás vagy inkasszó.).

Plusz: nem kell többtízezer Ft-tal mászkálni az utcán.

2013. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy kicsit nézz utána ennek. Egy másik kérdésben már felvetődött ez, és ott vki linkelte hogy az alkalmazott választhat (!!!) a kifizetési módok közt. Mintha mostanában hozták volna ezt a törvényt.
2013. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Államkincstárnál vagyok bérszámfejtő, és megoldható! Kérheted lakcímre vagy házipénztárra (bemész az intézménybe és kifizetik).Ha közalkalmazott vagy akkor esélyes,hogy kincstár számfejt.
2013. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

[link]

- ezen a linken megtalálod a választ, VAN LEHETŐSÉGED RÁ!

2013. szept. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!