Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg igényelhetem a saját...

Meg igényelhetem a saját nevemre az iskoláztatási támogatást?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy ha valaki már betöltötte a 18-at, akkor a szüleinek nincs túls sok "köze" az iskoláztatási támogatáshoz, vagyis nem szeretném, ha ők rendelkeznének vele. Tavaly egész évben ezen ment a huza-vona, hogy nem adták oda, pedig szükségem lett volna rá (anyám nevére jött) Most kiküldték az igénylőlevelet a Magyar Államkincstárból, de úgy van kinyomtatva a papír, hogy már rá van írva az anyám neve... Akkor most ezzel mit csináljak? Kérjek az iskolában segítséget? Vagy mennyek el az apehba, vagy az Államkincstárba? Vagy hova? Attól félek, ha az igazgatónőnek megemlítem, azt fogja hazudni, hogy nem lehet a saját nevemre, csak anyáméra, mert sajnálja anyámat... Mert anyám össze vissza kamuzott az igazgatónőnek, hogy mennyire szar az élete meg ilyenek (egy munkahelyen dolgozik az anyám az igazgatónő férjével) és amiket a munkahelyen kamuzott, hogy sajnáltassa magát és kihúzza magát a munka alól, azt az igazgatónő is hallotta... Van jogom az iskoláztatási támogatáshoz? Vagy ki fognak röhögni?
2009. nov. 2. 07:34
 1/1 anonim válasza:
Szia van családsegítő esetleg önkormányzat ott bztos van nyomtatvány kérsz másikat és segítenek kitölteni de kell hozzá a suliból igazolás hogy jársz már nyagykorú vagy azt csinálsz amit akarsz!
2010. máj. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!