Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Politikában és pénzügyekben...

Politikában és pénzügyekben jártas ember segítését szeretném kérni, az euro árfolyama hogyan fog alakulni az elkövetkezendő hetekben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt nehéz előre meg mondani. Nem tudom, hogy várjak-e még, most elég kedvezően tudnék eurót ft-ra váltani.

2013. szept. 4. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre az elemzők sem tudnak neked válaszolni. Van, aki szerint emelkedni fog az árfolyam a szíriai események miatt, van aki szeriont nem.
2013. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is most váltottam 2 napja délután a készpénzemet euróra. Majdnem 300 ezer forintot.


Arra számítok, hogy a következő 1-2 hónapban fogunk látni 310 forint feletti euró/forint árfolyamot is.

Azért, mert miközben az amerikai pénznyomtatási program a végéhez közeledik, a magyar jegybank rendületlenül vágja és vágni fogja a kamatot és úgy gondolom biztos lesz legalább egy néhány napos ciklus, amikor emiatt megborul a forintpiac és az állampapír piac (amit aztán gyorsan helyre is állítanak, de ezt ki lehet használni ilyen minimális nyerészkedésre).


Egyetemista vagyok, 19 éves, egyszerre tanulok gazdálkodás és menedzsment és orosz üzleti egyetemi szakokon és befektetési szakember szeretnék lenni. Rendszeresen követem a tőke- és pénzpiacok alakulását és a szabadidőm jó részében is ezzel a területtel foglalkozom. Nem mondom, hogy úgy értek hozzá, mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkező profi, csak hogy jobban értek hozzá, mint a lakosság 95%-a.


Csak gondoltam adok egy kis referenciát is. Meg majd ha igazam lesz, akkor visszajövök a kérdéshez és megírom, hogy "Igazam volt, látjátok?" Ettől függetlenül, ahogy te is írtad semmi sem biztos.


Csak az, hogyha kedvező irányba változik az euró/forint árfolyam, akkor 1-2 havonta lehet nyerni 1 teljes évi forintkamatot a pénzünkre (4-5%-ot).

2013. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy szeretném megjegyezni, hogy az amerikai pénzügyi programok kissé változtak az előre számítottakhoz képest, most a Szíriai balhé hatására. Tehát ez bekavarhat. De forexen heti szinten 2-3 alkalommal tuti ugrál a forint 2-3 forintokat amit sokkal egyszerűbb meglovagolni mint pénzváltóknál vacakolni ráadásul sokkal kisebb haszont is hoz. De mindenki maga tudja...
2013. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, kinek mi, ami a devizaspekulációt illeti :)


A QE 3 változásairól még nem hallottam Szíria miatt. Erről hol hallottál? Tudsz valami linket küldeni?


A Forex-szel egyéni szinten semmi bajom, elhiszem hogy van aki ezen gazdagszik meg, de nagyon sokan valóban veszteséggel szállnak ki belőle (csak úgy mint a tőzsdén is. Mindkettőn az emberek 80-90%-a veszít.)

Pont az a "baj" ilyen értelemben a forex-szel, ezért nem ajánlható olyan "átlagember" számára, mint a kérdező, mert ott sokkal többet is veszíthetsz. Arra gondolok, hogy például sokan elcsábulnak a tőkeáttételnek, vagy hasonlóknak, akik nem is értenek hozzá, nem is tapasztalták meg és hasonlók. Szerintem a legtöbb átlagembernek ezért nem ajánlható a forex, ahogy más bonyolultabb befektetések sem.

2013. szept. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Forrásomat nem jelölném meg de annyit elárulhatok, hogy egy brit elemzői csoportól származnak az értesülések. Ez persze nem jelent 100%ot szóval azt csinálsz amit szeretnél :) Nekem eddig jöttek amiket mondtak és amiért fizettem! De ha Amerika megtámadja az hatással lesz a pénz piacokra is tehát valószínűsíthető, hogy a FED még húzni fogja. De ez sok mindentől függ de TE is mint hozzáértő ezt nagyon jól tudod.
2013. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja. A tőzsdéket lehúzhatja maga a támadás ténye és az főleg, hogy Szíria megígérte, hogy válaszolni fog. Mondjuk Izrael megtámadásával.


[link]


Igazából már maga ez a "játék", amit mindketten űzünk most, elég veszélyes. Arra gondolok, hogy már van egy elképzelt véleményünk a jövővel kapcsolatban és ahhoz próbálunk ragaszkodni. Ez elég veszélyes szerintem, hiszen megtörténhet az, hogy nem lesz igazunk és nem kezeljük jól a kockázatokat amiatt, hogy nagyon annak a megvalósulásában hiszünk, amit már elképzeltünk.

Erről itt van egy nagyon jó cikk, most jutott ez eszembe ezen válasz írása közben:

[link]


Viszont itt van egy jó cikk, amiben pedig arról beszél az interjúalany, hogy maradhat a mennyiségi lazítás:


[link]

2013. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék nagy teóriákat felépíteni mert ez is csak egy lehetőség a sok közül... De ha mondjuk kitör a balhé akkor az olaj még jobban fog ugrani mint ahogy megtapasztalhattuk az első hírek hallatán is. Viszont ha ez beigazolódik akkor viszont előre nem várható gazdasági dolgok fognak életbe lépni ami ki fog hatni jó néhány devizára is. Tehát millió lehetőség van. Nekem igaziból nincs elképzelt véleményem mivel inkább óvatos vagyok és már létezik 4-5 féle verzióm, hogyha mi történik akkor mire lenne érdemes figyelni a jelenlegi információk szerint. Persze ez csak egy képlékeny skicc :))

Viszont én amúgy is már jó pár éve a daytradet részesítem előnybe tehát valamivel könnyebb helyzetben is vagyok mert rövidebb intervallumra kell kitalálni mi is lehet viszont szűkösebb a mozgástér is ezáltal... :))

2013. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Linkek pedig nem rosszak :)) Bár nem igazán szeretem a magyar szemlélet futtatásokat, de másoknak ettől még hasznos lehet.
2013. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!