Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minek kell bemennem a Munkaügy...

Minek kell bemennem a Munkaügyi Központba?

Figyelt kérdés
Idén év elején munkanélküli voltam, majd április közepén köz-foglalkoztatott lettem. Akkor ugye bementem ezt bejelenteni az illetékes munkaügyi központba. Ott az ügyintéző azt mondta, ha majd idő közben találnék másik munkát, és nem leszek már közmunkás, akkor menjek be ezt jelenteni. Most találtam másik munkát, szeptember 16.-án kezdek. De minek kell ezt nekem a munkaügyi központban közölni?
2013. szept. 5. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

azért, hogy pl ne fizessék tovább utánad a TB-t, kivegyenek a listáról, stb.


Valszeg levélben is jelezheted nekik. (elküldöd a szerződésed másolatát és benne kéred, h vegyenek le stb)

de hívd fel őket megkérdezni.

2013. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De nem fizetnek utánam semmit, hát közmunkás vagyok, vonnak a béremből mindent.

De holnap úgyis arra járok, bemegyek.

2013. szept. 5. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Most komolyan, megnézted te a papírjaid, vagy tudod te hogy mit írtál alá? Amikor közmunkás lettél, a munkaügyi regisztrációd nem szűnt meg, csak szünetel. Tehát be vagy regisztrálva. Mivel most találsz egy normál munkaviszonyt, így meg kell szüntetni a regisztrációdat, törölnek a rendszerből. Nyilván megteheted, hogy nem mész be, de akkor szankciósan törölnek, így ha mégsem jön össze a munka, akkor 60 napig nem tudsz bemenni regisztrálni, és egy évig nem igényelhetsz semmit az önkormányzattól sem.
2013. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Semmi más papírt nem kaptam, csak 1 db álláskeresők kiskönyvét, így nem lett volna mit megnézzek :)

De kell nekem arról bármi papír, hogy kezdek új munkahelyen, vagy csak bejelentem?

2013. szept. 5. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!