Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan személyt aki...

Ismertek olyan személyt aki tud adni kisebb összegű kölcsönt?

Figyelt kérdés

Békés-megyében élek Anyukámmal és testvéremmel. Elég rossz az anyagi helyzetünk. Szeretnénk elköltözni Tatabánya és Győr környékére, mert ott sokkal jobb a helyzet, mint ebbe a régióba.

Körülbelül 300000-400000 fr-ra lenne szükségünk. Hitelt nem tudunk felvenni mert nincs egy éves munkaviszonyunk. Nekem meg nem is jön össze egy munka sem. Nincs piacképes végzettségem ( grafika és dajka van nekem ), tesóm óvodában dolgozik decemberig és nagyon keveset kap. Anyukám meg kocsmában. Szeretnénk kitörni ebből a helyzetből, de ez pénz nélkül nem megy. Ha valaki ismer olyan személyt aki tudna adni ekkora összeget annak nagyon örülnénk. Szükségünk lenne támogatásra ( anyagira ), mert anélkül képtelenség hogy innen el tudjunk költözni.

Köszönöm.


2013. szept. 5. 17:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan sült bolond aki arra adna kölcsönt, hogy az ország másik részébe pattanj meg.
2013. szept. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Ha nincs pénzetek, és nincs munkád, akkor hogy fizetnétek vissza?? Mi a fedezet??

Én idegeneknek sosem adok kölcsönt, mert bennük nem bízok annyira hogy vissza is adják.

Egy uzsorás aki adna kölcsönt az meg rövid lejárattal, nagy kamattal adna csak...

Miért nem próbáljátok meg a providentet? Rövid lejárattal adnak ők..

2013. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Menj ki külföldre.
2013. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Természetesen munka miatt költöznénk Győrbe, vagy Győr környékére. Persze papír volna róla hogy adva lett x összeg. Nem akarok lelépni. Nem erről van szó. A keresetemből fizetném vissza. Nem vagyok az a típus aki átveri a másikat. Amúgy 22 éves lány vagyok.
2013. szept. 5. 19:27
 5/19 A kérdező kommentje:

Providenttől már vettünk fel pénzt. Ezt fizetjük most is.

Nem valószínű hogy még egy nagyobb összeget adnának nekünk... főleg így hogy nincs határozatlan idejű munkánk. Nekem meg ugye semmim nincs. Fedezetképpen legfeljebb a számítógépünket lehetne megnevezni. A házunkon is van hitel.

Szóval nem foglalkoznának velünk a bankok.

2013. szept. 5. 19:31
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az ismerősöket kéne megkérdezni. Látatlanba senki nem fog adni, vagy csak brutális feltételekkel.

Én mondjuk megpróbálnám akár áron alul is eladni a hiteles házat.

2013. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én mondtam Anyukámnak hogy adjuk el a házat, de ő erről nem akar hallani. Nem tudok mit tenni, ha nem megy bele. Meg nem olyan biztos hogy tél előtt el tudnánk adni is. És minél hamarabb szeretnénk elköltözni innen.
2013. szept. 6. 12:33
 8/19 anonim ***** válasza:

Se munka, se fedezet (bocsi, de a számítógéped nem fedezet) se egy biztos pont hogy az ember visszakapja a pénzét.

Az szép és jó hogy azt mondod, ti becsületesek vagytok, nem vágtatok át, nem csaptatok be soha senkit. Én elhiszem.. De ez nem elég ha valaki pénzt ad kölcsön..Sokan mondják ugyanezt, és sokan végleg lelépnek a pénzzel, vagy egyszerűen vissza sem fizetik, mert komoly fedezet nincs, és tudják az ember csak loholhat a pénze után.

Én adtam már kölcsön 5 milliót és adtam 100 ezret is.. A 100 ezret azóta sem láttam, pedig aki kérte az az elmondása szerint is becsületes, soha nem verne át senkit egyén volt.. De mivel megbíztam a szavahihetőségében, nem kértem sem fedezetet sem kamatot... Hiába van írásos papírunk a kölcsönről.. nem éri meg bíróságra vinnem az ügyet.. Így csak reménykedem benne, hogy egyszer csak visszaadja..(ennek 2 éve)

2013. szept. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Akkor mond meg most mi tévő legyek? Hogyan tudok innen elmenni?

Elhiszem hogy nem bízol meg egy emberben sem. Én nem tudok pénzhez jutni semmilyen úton. Csak így. Nem látok más lehetőséget. Prostituált meg nem akarok lenni. Nem vinne rá a lélek soha az életben.

2013. szept. 6. 15:46
 10/19 anonim válasza:
:)
2013. szept. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!