Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan személyt aki...

Ismertek olyan személyt aki tud adni kisebb összegű kölcsönt?

Figyelt kérdés

Békés-megyében élek Anyukámmal és testvéremmel. Elég rossz az anyagi helyzetünk. Szeretnénk elköltözni Tatabánya és Győr környékére, mert ott sokkal jobb a helyzet, mint ebbe a régióba.

Körülbelül 300000-400000 fr-ra lenne szükségünk. Hitelt nem tudunk felvenni mert nincs egy éves munkaviszonyunk. Nekem meg nem is jön össze egy munka sem. Nincs piacképes végzettségem ( grafika és dajka van nekem ), tesóm óvodában dolgozik decemberig és nagyon keveset kap. Anyukám meg kocsmában. Szeretnénk kitörni ebből a helyzetből, de ez pénz nélkül nem megy. Ha valaki ismer olyan személyt aki tudna adni ekkora összeget annak nagyon örülnénk. Szükségünk lenne támogatásra ( anyagira ), mert anélkül képtelenség hogy innen el tudjunk költözni.

Köszönöm.


2013. szept. 5. 17:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Prostituált meg nem akarok lenni. Nem vinne rá a lélek soha az életben."


Csak nem ronda és kövér vagy? Hidd el arra is van kereslet...

2013. szept. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam rondának. És kövér sem vagyok. Nem akarok keresett árucikk lenni.....Ez meg a másik.

Szóval félretéve a viccet....Kérem.. Nem leszek prosti!!!!

2013. szept. 7. 09:19
 13/19 anonim ***** válasza:

tegnap 14:00 vagyok


Hogy mit tegyél?? Ha nincs ismerős, rokon aki kölcsön adna, ha nincs bank vagy provident aki kölcsönadnak, akkor csakis a spórolás marad. Írod hogy hárman vagytok. Valamiből csak éltek hárman.. A bevételből ami bejön félre kell tenni szigorúan X összeget. Lassan fog az idő letelni de egyszer a félretett pénz is eléri a 400 ezer forintos összeget.Akkor el fogtok tudni költözni.. Spórolni.. nektek ez a fontos.


Ha azt írod, hogy nem tudtok félre tenni, mert nincs annyi, hogy így se tudjátok fizetni a hiteleket, és nemhogy félretenni de enni is alig tudtok, akkor kizárt hogy bárki is kölcsönt adjon..

Még ha meg is fordulna a fejemben hogy segítsek ilyen feltételekkel, hogy "semmire sem marad pénz" nem adnék..Akkor arra sem lenne pénz hogy törlesszetek..

2013. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Látom nem igazán érted amit írtam eddig.

Nem tudunk spórolni, mégis hogyan? Télire még fát is venni kellene....az is több száz ezer forint egy télen. Tehát lehetetlenség spórolni. De leírom hogy akkor mennyi pénz jön be a házhoz.: Tesóm kap 48500 Ft-ot az óvodában mint közmunkás. Itt is csak decemberig tud maradni. Utána nem tudom mi lesz...(?) Anyu alkalmi munkákból kap pénzt. Ez sem sok. Napi 4500 Ft. Egy héten körülbelül 3-4 alkalommal megy dolgozni. Ebből élünk gyakorlatilag ( étel ), ha van minusza akkor kevesebbet kap ami átlagosan szokott lenni.

Nekem semmi. Beadtam önéletrajzot több helyre is de semmi visszajelzés nem történt azóta. Ja és a télre Anyunak ez a munka meg is fog szűnni, mert mondták neki a tulajdonosok hogy bezárnak mert nekik sem érné meg nyitva lenni.

Azért kellene a pénz hogy el tudjunk menni, költözni Győrbe. Ott jobbak a lehetőségek. Ott szeretnénk élni és dolgozni. Ha sikerülne feljutni és dolgoznánk is akkor abból tudnánk visszafizetni a kölcsönt. Mind a hármad elég jól kijönnénk havonta ott. Indulási tőke kellene. Nem akarunk itt maradni, mert itt nem lehet előre haladni, csak hátra, lefele...

2013. szept. 7. 16:58
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyből nem is tudnánk törleszteni. Ahhoz meg kellene kapnunk az első fizetésünket ha oda el tudnánk jutni és munkát is tudnánk találni.
2013. szept. 7. 17:01
 16/19 A kérdező kommentje:

Én nem lepődöm meg azon hogy így nem akarnál adni kölcsönt. Én sem bíznék másban, főleg idegenben, de nem tudok mást tenni.... Nem látok más lehetőséget csak ezt.

Nem akarok én senkit sem kényszeríteni hogy adjon kölcsönt nem erről van szó! Miért baj az hogy próbálok segítséget kérni?

Nem tudok mást tenni. Senki nem így képzeli el az életét... Hogy ide fog jutni. Én sem így gondoltam hogy 22 évesen nem tudok lépni se jobbra se balra, se fel se le...ja de igen lefele lehet.:/

2013. szept. 7. 17:09
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne értsd félre. Nem baj, hogy minden lehetőséget megpróbálsz hogy pénzhez jussatok.. Nincs ezzel semmi gond.. Az ember igyekszik mindig minden lehetőséget mérlegelni.

A gond az, hogy semmitek sincs, még bevételetek sem ami garantálná hogy fizettek.. Írod hogy azért kell mert Győrben lenne lehetőség dolgozni, boldogulni.. Kérdés, hogy már van fix állásotok vagy csak bizakodó vagy hogy tuti kaptok állást.. De mi van ha mégsem kaptok?? Ha ott is hónapokig csak rohantok a munka után?? Akkor minden hónapban azt mondod, hogy

"mi tényleg akarunk törleszteni de nincs miből"..


Na itt a gond.. Eleve úgy akarsz kölcsön kérni (és most mindegy kitől) hogy nem is fizetnétek a törlesztés egyből..Így nem fog menni. Így csak az marad, hogy ott ahol most éltek, kerestek munkát, ha kell napszámos munkát.. Vagy maradtok ahol vagytok, és önerőből megtermesztitek az élelmet magatoknak, ezzel is spórolva. Persze ha kertes házban éltek..(zöldség, gyümölcs ültetés, csirke tartás stb) Vagy marad a ház eladása..

Tudom milyen helyzetben vagy mert én is voltam 22 éves, és én is hasonló időket éltem meg.. Ma már nekem jelentősen könnyebb az élet, nincs anyagi gondom, de pontosan átérzem a helyzeted súlyát.. Ezért is tudom, hogy sok-sok lemondással jár hogy kimásszon az ember a gödörből..

2013. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz. Elfogadom hogy így nem akarsz segíteni.

Édes Apukám és a párja Tatabányán élnek. Ők tudnának nekem még segíteni a munka keresésben. Ők mondták hogy van lehetőség gyárakban dolgozni ahol nem kapnak rossz fizetést az emberek. Ilyen például az Audi gyár ahol betanított munkásként lehet dolgozni és kézhez kapnak 200000 ft-ot.

Tudom hogy most bolondnak hiszel hogy így bele vágnék ebbe az egészbe úgy hogy kölcsönt kérnék, de nem látok más lehetőséget. Apához nem tudok költözni. Két szobás lakásuk van és a tesómmal élnek együtt. Ők mondták hogy próbálnak segíteni, de nekik sem lenne egyből annyi pénzük hogy fel tudjak költözni. Várnom kellene. Nem lehet tudni hogy ez mennyi idő. Lehet akár egy két hónap, de lehet egy év is. Itt nekünk a télen baj lesz. Azt nem hiszem hogy túl élnénk itt. Vagy ennénk és megfagynánk, vagy pedig meleg lenne a házban és éheznénk. Ennyire rosszul még soha nem álltunk.

2013. szept. 7. 17:59
 19/19 A kérdező kommentje:
A télre meg már nem tudunk a kertbe semmilyen növényt sem vetni...
2013. szept. 7. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!