Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri így albérletbe költözni...

Megéri így albérletbe költözni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy munkahelyet váltottam, mert az előző helyen szörnyen bántak mindenkivel, nem is szerettem azt a melót, plusz itt a pénz is jobb. Egyelőre 150000 plusz 20000 cafeteriát kapok majd, a bérlet ebből 30000 ft, amit ha kérek áfás számlát, visszatérít a cég. Ez így elég jól hangzik, csak macerás a beutazás. Mivel egy kis faluban élek, igazából semmi nincs közel, az egész életem utazással telik kb.. arra gondoltam lehet el kéne költözni. Kijönnék ebből a pénzből? (Nem Pesten, egy attól nem messze lévő városban). A barátom is benne lenne, de ő most lábadozik egy súlyos baleset után és csak táppénzt kap, ezért ő azt mondta csak jövőre menjünk. De mi van ha nem szeretnék addig várni?

Mondjuk az ő keresete plusz 100000ft-ot jelentene és tényleg jó lenne együtt élni...


Ti mit tennétek a helyemben?


24 L


2013. szept. 14. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdetnek: Számold ki!


Ezer és ezer albérletet hirdető oldal van az interneten.

[link]


Keress rá ezeken, hogy ahol lakni szeretnél ott mennyibe kerülnek az albérletek. Sok hirdetésben a rezsit is kiírják mindenestől. Ez részben a fogyasztásodtól függ (állandóan égve hagyod a lámpát, télen mindig 40 fok van, 1 órát fürdesz), de a gáz például a lakás fűtéstechnikájától is függ.


Még a gyakori kérdéseken is csillió kérdés-válasz született arra, hogy milyen fajta lakás mennyibe kerül.


Ne várj akkor a barátodra. Most menj egyedül és amikor ő is jöhet, akkor ő is beszáll a díjba. Most akkor 170 ezret keresel akkor is, ha itt laksz, akkor is ha elköltözöl (mert a bérletet most is visszatérítik). Ha jól választasz, egy kicsi, megfelelő albérlet költsége a fizetésed harmadát-negyedét viheti el. Mivel nem tudom hova akarsz költözni, csak találgatni tudok.


Cserébe elképesztően sok értékes idő szabadulna fel az életedben, amit eddig utazással töltöttél.

2013. szept. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
150k/ho-bol akar budapesten is meg lehet elni alberletben, ha nem bulizol es figyelsz a kiadasokra. Kezdetben berelhetnel csak egy szobat, ugy meg olcsobb, en is a koltozesre szavazok.
2013. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet. Én össz. 120-ból lakok albérletben ahol csak a lakbér 60....
2013. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből kijönnétek, de azért meg kéne gondolni a kiadásokat.
2013. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy félreértés volt... csak 150.000-et fogok keresni, cafeteriával együtt..
2013. szept. 24. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!