Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldről rendeltem, és...

Ha külföldről rendeltem, és angolul adtam meg az itthoni lakcímemet akkor is meg fog érkezni a levél?

Figyelt kérdés

Pl.


Gipsz utca 1. helyett 1 Gipsz street-et adtam meg...


Talán az itthoni postásoknak van annyi angol tudása hogy rájöjjenek, hogy mit takar, vagyis remélem...


Egyébként bejegyezett ajánlott levélként rendeltem meg.


Viszont csak most olvastam utána, hogy nem kell angolul írni az itthon címet :/ lol


2013. szept. 16. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Gratulalok.... Fitoktattad nagy angoltudasodat.... AMugy ha nem kapnad meg nem a postas lenne a hulye, mivel Az utca neve nem az, hogy pl Gipsz street valami hanem, hogy Gipsz utca. Az egy mas dolog hogy mas nyelven azt hogy forditjak le, de az utca neve akkor is Gipsz utca valami
2013. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Sok eszed van.....
2013. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
amúgy meg csak van a postásoknak annyi angol tudása hogy rájöjjenek a street az utcát jelent
2013. szept. 16. 13:11
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
GOndolkodnod kene picit! Szerinted, ha valaki londonbol fog rendelni valamit magyarorszagrol, az mit fog szerinted beirni rendelesnek? Oxford utca vagy Oxford street? Nyilvan azt fogja hasznalni ami az utca neve hogy Oxford street raadasul a cimzet postasa sem fog nyelvleckeket venni az olyan miatt akik majerkednek
2013. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Ha tudnal olvasni irtam.... Ha nem kapnad meg nem a postas lesz a hibas.... Ennel egyertelmubben nem lehet leirni!! Amugy meg okossan beszelj mert nem anyaddal meg a hulye havarjaiddal beszelsz!!!
2013. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor talán az "értelmes" postás visszaviszi a postára, ahol van 5-6 irodai dolgozó aki talán majd megmondja mi is az nem? Vagy kidobnak egy ajánlott levelet?
2013. szept. 16. 13:25
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen a postásoknak van annyi tudása, hogy a világ összes nyelvén tudják a közterületek neveit. Ez a minimum.


Kinek is szól a címzés?

Addig, hogy Hungary/Ungarn/Ungheria/stb. a külföldi postásnak. Őt csak ez érdekli. Semmi, de semmi más. Az össze többi adat a magyarnak szól.


Régebben, még az irányítószámos világ előtt volt a postán címnyomozó. Még Kis Peti, brepicko uk 56 hef cím is eljutott a valódi címzetthez, aki Kiss Pál, Berettyóújfalu, Vörös Október út 42. alatti lakos.

Most a pontosan címzett levelek sem mindig érnek célba.


Nincs mit tenni, mint megvárod, hogy megérkezik-e a csomag.

2013. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
UTOLSÓ! Köszönöm, ment a zöld
2013. szept. 16. 13:27
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Mekkora marhák vannak errefelé, nem normálisan segít, hanem még kritizál meg ócsárol! Ez a magyar szint ecsém. :D


Vannak a kérdezőénél sokkal borzasztóbb, és agyzsibbasztóbb űberfelesleges kérdés is, és ti itt csaholtok, mint a lácra vert kutya. Hát gratulálok. :D

2013. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Meg fog érkezni nyugi.


Én Kínából rendelek sokmindent,kivétel nélkül mindig angol a cimzés,és mindig megérkezett.Pedig itt tuti nem tud a postás angolul.

Irányitószám alapján szortiroz a posta,azáltal elkerül a városba vagy faluba,és ott már csak az utcanevet nézik és a számot.

2013. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!