Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fővárosi munkanélküliek!...

Fővárosi munkanélküliek! Miért nem jelentkeztek gyorséttermekbe melózni?

Figyelt kérdés
mindig szoktam nézni hogy tele vannak üres helyekkel a gyorséttermek. tehát oda miért nem jelentkeztek?

2013. szept. 19. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
szerinted annyi embert fel is vesznek, amennyi a munkanélküli? ugye ezt te sem gondoltad komolyan? egyszerűen az jusson el az agyatokig végre nektek, akik cikizitek a munkanélkülieket, hogy van cca. 500.000 munkanélküli, betöltetlen álláshely pedig kb. 20.000.
2013. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van 100 gyorsétterem Bp-en, akkor sokat mondok. Ha látsz 1-2 helyet, akár csak mindben is, ráadásul messze csúcsidőkön kívül, hát szintén sokat mondok. Szóval legyen 200 munkahely. Papíron van félmillió munkanélkülink, az ország lakosságának ötöde lakik Bp-en vagy közvetlen közelébe, de viszonylag alacsony a munkanélküliség, legyen az országos átlag negyede, akkor 25000 munkanélkülire jut 200 hely.
2013. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Vonattakarítókat, bkv ellenőröket is mindig felvesznek. Nekem is van egy ismerős, aki gyakorlatilag 3 éve nem talál magának munkát és nem értem.
2013. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A Mekiben várólista van az állásokra-csak szólok és előnyben vannak a fiatalok. Sok 50-es kiszolgálót még nem láttam ott. Jobban megéri nekik is a diákmunkás, kevesebb utánuk a járulék.
2013. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Bkv ellenőrt sem vesznek fel mindig, ez is tévedés. Folyamatosan hirdetnek, de ez nem azt jelenti, h mindig van felvétel, és ott is várólista van.
2013. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hogy lenne már várólista? akkor nem lenne annyi üres hely mindig...


szerintem nektek csak büdös lenne krumplit sütögetni...

2013. szept. 19. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mekdönci diákmunkával működik.

Nagyon kevés "saját" dolgozója van.


Egyetemista-gimisből még egy Dunát lehet szakasztani.Van bőven utánpótlás.


Hidd el hogy rosszul tudod..legalább tájékozódj.


Az egy dolog hogy az oldalon vannak munkák meghirdetve...okoska.

2013. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én gyorsétteremben dolgozom. Te is ott dolgozol? Mert én tapasztalatból tudom, hogy nincs annyi üres hely. Ha van, akkor főleg diákok jönnek, esetleg már ott dolgozónak ismerőse (én is vittem már be ismerőst). Idősebbeknek minimális esélyük van. Ha látsz is idősebbet gyorsétteremben, az főleg takarító (nem kell belőle több tucat, műszakonként max 1) és többnyire nyugdíjas. Vagy esetleg olyan, aki már évek (akár 10-15) óta ott dolgozik.

És képzeld, van várólista. Én anno mikor először jelentkeztem nem is jutottam el még az interjúig sem, mondván, hogy kb 100-an vannak előttem a listán. De ha fel is mész egy gyorsétterem honlapjára, akkor láthatod, hogy nincs mindig állás. (Vagy van, de nem bp-i étteremben) És ha mégis van a városban felvétel, az maximum(!) 2-3 hely. Nyáron nyilván több, de akkor 99%-ban diákokról van szó. És arra is gondolj, hogy ilyenkor a forgalom is visszaesik, kevesebb ember kell egy műszakba. A régi dolgozók is van, hogy csak 6 órát dolgoznak a 8 helyett, mert ha nincs forgalom, felesleges fizetni őket a lézengésért. Nálunk például az a probléma, hogy ne kelljen embert kirúgni. Akkor szerinted újakat fognak felvenni, ha a régiek megtartása is kérdéses? Nehogy azt hidd, hogy mindenkinek büdös a munka! Párom tavaly minden gyorsétterembe elküldte az önéletrajzát (nem előny, ha személyesen mész, megkérnek, hogy küldj önéletrajzot), többször is, de nem hívták be. Annyi volt a válasz, hogy megkapták a jelentkezést, értesítik, ha lesz munka. Azóta is értesítik.

2013. szept. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!