Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár nekem így is az árvaellátás?

Jár nekem így is az árvaellátás?

Figyelt kérdés

APu és anyu elváltak már régen !!! Anyával élek és apuval nem sokáig tartottam a kapcsolatot!!! Munkanélküli volt legtöbbször és nincs meg neki az elegendő év az öregségi nyugdíjhoz !!!

1. Anyám újra férjnél van és nem éltek együtt apummal csak 2 éves koromig !!

2. Apu szinte semmit nem dolgozott (eleget biztos nem )

3. Én már 19 éves vagyok de még ez az évem van a középsuliból !!!


Jár vagy nem?(Tudom be kell menni de még intézem a papírokat ,addig szeretném tudni mire számítsak )



2013. szept. 22. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, az árvasági jár. Anyukádnak z özvegyi nem,mivel már nem is az özvegye.
2013. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ki jogosult árvaellátásra?


Árvaellátásra az a gyermek jogosult - ideértve a házasságban vagy az élettársi közösségben együtt élők egy háztartásban közösen nevelt, korábbi házasságból, élettársi együttélésből származó gyermekét is -, akinek szülője a haláláig az öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati időt megszerezte, vagy öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjasként halt meg.

2013. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De most az igazi apukád meghalt vagy nem?


Mert csak ezt nem írtad le.


Ha bármelyik biológiai szülőd is halott és te még a koron belül vagy, akkor jár. Ha nem, nem.

2013. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, édes apám halt meg !!!
2013. szept. 22. 20:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah és visszamenőleg is adnak !! Mert tavaly Októberben halt meg de azóta nem is igényeltem !!!
2013. szept. 22. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg max. 6 hónapra jár, ha most adod be, akkor március 1-től.


Ha nem volt nyugdíjas, azt nézik, hogy annyi szolgálati ideje volt-e, mintha rokkant lett volna-ez életkoronként változik, hogy mennyinek kell lennie. Ha ennyit sem dolgozott, akkor nem nagyon fogsz kapni.

2013. szept. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!