Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok nagy mennyiségű...

Hogyan tudok nagy mennyiségű aprópénzt beváltani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire nagy. Ha nekem sok összegyűlik postán szoktam.
2009. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a postán az a baj hogy 100db felett vmi adó van rajta 1-2 ft
2009. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Ne beváltani akard a postán, mert annak díja van, hanem azzal fizess, mindig csak valamennyit, amit még nem kell rolnizni. Például csekket, lottót stb. Nagyon fognak szeretni érte. :))

De sok helyen főleg fizetés után nagyon tudnak örülni az aprónak, mert mindenki nagy pénzekkel fizet.

2009. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Mgyar Nemzeti Bank Főpénztár, Budapest.V. Hold utca.


Korlátlan...

2009. nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sikerült már kiderítened esetleg, hogy hol van aprópénz-számoló-gép? Az MNB elhajtott, megszűnt ez a szolgáltatásuk sajnos.

2009. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Vidéki vagyok, így nálunk nincs is MNB-fiók.

De közben kitapasztaltam az átváltás menetét. A postán minden érmetípusból 50 db-ig díjmentes az átváltás, ha többet viszel, akkor az 50 feletti mennyiségre 6 százalék jutalékot kell fizetni. Van egy nyomtatvány, azt kell hozzá mellékelni. Bár egy általad írt összesítőt is elfogadnak. Minden rollnira rá kell írnod, a címletet, darabszámot, összeget, valamint a nevedet és a lakcímedet is. Nem semmi munka! :D

Az 5, 10, 20, 50 forintos érmékből 50 db kerülhet egy rollniba, a 100 forintosból 20 db, a 200-asból pedig 40 db.

Remélem segítettem!

2009. dec. 8. 17:34
 7/10 anonim válasza:

mióta kijött a fém 200as azóta gyűjtjök és már összejött több, mint 500 db..

Ha be akarom váltani, és nem akarok plusz pénzt fizetni a postának, úgy meglehet oldani, hogy 40 dbos csomagokat csinálok, és több alkalommal viszem be? Vagy elkérnek valamilyen adatokat és feljegyzik, hogy ilyet ne tehessenek az emberek?


Remélem még valaki olvassa, előre is köszi!

2010. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy felírják, hogy mikor milyen összegben váltottál. Nyugodtan hordd csak be.
2010. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A pénzváltás díja 5-10% is lehet.

- Vannak üzletek, ahol örülnek az aprónak.(Ismerek egy kínai éttermet, ahol úgy örülnek az aprónak, mintha arany rögöket tennék a markába.)

- Illetve, gyakran utazok vonattal, az automata sosem panaszkodott, hogy túl sok érmét teszek bele, volt, hogy 60db 5ft-os érmét dobtam be, ráadásul kaptam 5% kedvezményt a használata miatt :)

2018. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%

Egy kis érdekesség...


2014-től havi 150.000ft-ig havonta az első 2 alkalommal ingyenes a kp felvétel, bármelyik automatánál.

Az ERSTE bank automatáiban be lehet állítani, hogy milyen címletekben szeretnéd felvenni a pénzt, ezzel részben elkerülheted, hogy pénzváltásra kényszerülj :)

2018. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!