Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tescoban mennyi az átlag...

Tescoban mennyi az átlag fizetés diákmunkaként vagy kötetlen munkaidőben?

Figyelt kérdés

Az iskola mellett nincs mód állandó időhöz kötött munkát vállalnom. Mindenképp kötetlen munkaidejűt szeretnék azonban ebből a lehetőségek tárháza elég alacsony, legtöbb helyen időhöz kötött.

A tescoban a munkaidő tudomásom szerint kötetlen, azonban az interneten sehol sem találtam sem jelentkezést tescoba munkára, sem arra hogy mennyi is az órabér árufeltöltőnek, pénztárosnak.

Gyakorikérdéseken találtam hasonló kérdéseket, azonban azok akár már 3-4 sőt akár 5 évvel ezelőttiek. Azóta rengeteg idő eltelt így azok az adatok számomra már nem feltétlen megfelelőek.

Aki birtokában van hogy kb mennyi is itt egy órabér és hogy pontosan hogy is lehet jelentkezni és leírná azt megköszönném.

Sem a tesco oldalán, sem külön munkára szakosodott honlapokon nem találtam tescoba jelentkezést. Netalántán nekem kellene személyesen odamenni?



2013. szept. 28. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

NE MENJ A TESCO-BA. RÖVIDEN ENNYIT TUDOK TANÁCSOLNI.


Mivel te vagy a felelős minden hibáért, ezért még az is előfordul, hogy még fél év munka után is MÍNUSZBAN jön ki az ember.


Egy havi mínusz simán lehet csinálni: pl. heti 2 napot vagy, 25.e forint mondjuk a fizetésed, és elhagyod két bankkártyás fizetés blokkját, egyenként 15 ezer forint értékben. 30 ezret levonnak a fizetésedből, tehát még 5000 forint adósságod maradt amit a következő hónapban dolgozhatsz le... A TESCO ezt ráadásul különösen szemét módon csinálja. Pl., ha nem ellenőrizthető két váltás között a kassza, akkor a hibákat felesben kell fizetnetek, tehát a másik hibájáért is NEKED kell FIZETNI. Ráadásul, amellett, hogy a többi áruházhoz képes gyenge fizetést adnak, a munka előtt átöltözshez, átvilágításhoz, munka utáni átvilágításhoz, sőt az elszámoláshoz szükséges időért sem kapsz fizetést. Ez napi 1-2 óra fizetetlen munkát jelent, de pár havonta előfordul, hogy valami torlódás miatt még további fél órával csúszol. Tehát kvázi 8 óra címén vagy bent ebédidővel együtt 10-11 órát, és kifizetnek 8-ra, mínusz a hibák. És ha ügyes vagy, még akkor is szívhatsz más hibája miatt. Ráadásul, nem ritka, heti rendszerességű, hogy a pénztárosokat műszak után visszahívják visszáruzni, sőt, akár árut feltölteni. Van, hogy bent tartantank 1-2 órát pluszban visszáruzni, vagy beállítanak mondjuk a sajtpultba, NEM KAPSZ ÉRTE FIZETÉST, és ha nemet mondasz, kirúgással fenyegetőznek.

2013. szept. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Na, akkor javítom az elsőt több ponton:


"Mivel te vagy a felelős minden hibáért, ezért még az is előfordul, hogy még fél év munka után is MÍNUSZBAN jön ki az ember. "

Csak és kizárólag a kasszában történ elszámolásokért illetve a szándékos rongálásért vagy felelős! Ez mondjuk azért érthető is... Mondok egy sarkított példát: Ha töltöd a polcot és kiszakad egy zacskó cukor azt nem kell kifizetned.


" elhagyod két bankkártyás fizetés blokkját"


Ez egyrészről megint csak kassza, másrészről meg ne haragudjon a világ, de hogy a tökömbe lehet elhagyni egy kártyás fizetés blokkját?! Azt nem kell a zsebedben hurcolászni, kiadja a banki terminál a kasszában és AZONNAL lefűzöd a KP közé a kasszában. Nem fér a fejembe, hogyan lehetséges, hogy elhagyja az ember.

De úgy önmagában is baromság, mivel természetesen nem dícsérnek meg érte, ha egy banki bizonylatot elhagysz, de az a pénz attól még beérkezett a Tescohoz, így nem is vonják le tőled. Kasszahiányként jelentkezik majd, ilyenkor jegyzőkönyves KP számolás következik és ha a KP és az utalvány stimmel akkor az igazgatók le tudják ellenőrizni, hogy megtörtént-e a kártyás fizetés és igazolják a hiányt. Levonásra nem kerül.


"Pl., ha nem ellenőrizthető két váltás között a kassza, akkor a hibákat felesben kell fizetnetek"


Non-szensz. Kasszás váltás után MINDIG ellenőrzik a kasszát! MINDIG! De mivel manapság már a legtöbb áruházban az ASCO-n kívül kevés kassza van használatban szinte soha nem ültetnek be ugyan abba a kasszába egy nap két személyt, pláne nem diákot.


" átvilágításhoz, munka utáni átvilágításhoz, sőt az elszámoláshoz szükséges időért sem kapsz fizetést. "

"Ez napi 1-2 óra fizetetlen munkát jelent"


Ez simán hazugság. Minden Tesco hiperben beléptető kapurendszer működik, ami digitálisan rögzít, a biztonsági ellenőrzések pedig a kapun BELÜL történnek, nem is történhetnek máshol, tehát regisztrált munkaidőbe. Egyedül az átöltözés történik munkaidőn kívül, de ne hogy már az a 2 perc (messze nem 1-2 óra...), amíg felveszel egy kék pólót okozzon ekkora lelki törést....


""Tehát kvázi 8 óra címén vagy bent ebédidővel együtt 10-11 órát, és kifizetnek 8-ra, mínusz a hibák."


Ismét non-szensz hazugság. Mióta él a beléptető rendszer komplett áruházi vezetéseket fejeztek le (rúgtak ki), mert nem tartották be a 8 óra munkaidőt és a 20+10 perc munkaközi szünetet. Nagyon nagyon szigorúan nézik, egyedül a HD-knek és maximum az igazgatóknak van "joga" bennmaradni túlórára.


"nem ritka, heti rendszerességű, hogy a pénztárosokat műszak után visszahívják visszáruzni, sőt, akár árut feltölteni. "


És, kapsz érte fizetést, túlórapénzt, csak jó, nem?


"Van, hogy bent tartantank 1-2 órát pluszban visszáruzni, vagy beállítanak mondjuk a sajtpultba, NEM KAPSZ ÉRTE FIZETÉST"


Ez hazugság. Egyrészt, mert diákot nem engednek a csemegébe, másrészt, mert ahogy említettem a beléptető rendszer miatt aki benn van az áruházban az bérszámfejtve lesz központilag egyenesen, még magának az áruház igazgatónak sincs jogköre a rendszerben módosítani a beléptető rendszer által elküldött anyagokat.


Tehát a felettem lévő kommentelő vagy 10 éve volt valami elvadult áruházban vagy csak direkt ferdít.


A valóság az, hogy folyamatosan keresnek diákokat kb. minden Tescoba. A karrier.tesco.hu oldalon vagy diákszövetkezeteken keresztül tudsz jelentkezni. Meg lehet próbálni személyesen is elmenni egy kiszemelt áruház vevőszolgálatára, ha éppen aktuálisan nagy a hiány a diákokból (általában, a diákok linkek nagyon) még ez is hozhat sikert.

Bár a kötetlen munkaidőt nem igazán értem, hogy miként érted. A beosztások általában fixek, a HR-nek elmondod, hogy te éjszakázni tudsz, vagy délután tudsz jönni 4-6 vagy 8 órába és úgy készítenek neked beosztást. Olyan nincs, hogy te csak úgy megjelensz, hogy most ráérek, jöttem nyomni 4 órát.


A diákok munkaköri lehetőségei elég szűkek: Vagy kasszáznak vagy árut töltenek (a kettő nem zárja ki egymást! Jelentkezhetsz te kasszásnak, ha nem kell a kasszád akkor mész tölteni és fordítva!). Kiszolgáló pultokba (vevőszoli, csemege vagy húspult) kb. sosem állítják be őket, de talán jobb is...


A bérezést nem tudom, de bruttó max. 600 ft körül lehet.


A melóról nem akarok neked vetíteni, sz**r és kemény. A kasszázás ha kreatív természetű vagy akkor borzalmasan lélekölő, bár sokan akik csak azt szeretnék, hogy "elteljen a nap" inkább kasszáznak. Az árutöltés és komissiózás fizikailag fárasztó, de legalább nem kell a vevőkkel foglalkoznod. És mint mondtam nem a te döntésed, hogy melyiket fogod végezni ha oda kerülsz. Valószínűleg ezt is azt is átfedésekkel, aztán ha ügyes kasszás vagy akkor amint ürül kassza ott leszel, ha nem vagy ügyes kasszás akkor nem tesznek kasszába szinte soha.

2013. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Így közös erővel sikeresen lebeszéltetek a Tesco-ról..:D

A probléma az , hogy főiskolai hallgató vagyok. Előadásokra valóban nem kötelező bejárni, azonban tanácsos lenne. Pláne hogy a gyakorlatkora pedig kötelező.

Kötetlen munkaidő alatt pontosan azt értettem, hogy vagy én állítom össze mikor megyek be, vagy az órarendemhez igazítják hogy betudjak menni nappali tagozatos létem ellenére -és úgy, hogy nem feltétlen minden nap ugyan akkor érek rá-, vagy pedig arra hogy a heti óraszám meglegyen, de az mindegy hogy hogy végzem el.

Ezekre az eshetőségekre gondoltam a kötetlen munkaidő alatt. Valamelyik lehetséges? Csak hogy suli mellett is tudjak dolgozni?

A másik kérdés, ha már ilyen szépen lebeszéltetek a Tesco gyönyöreiről.:D

Milyen , hasonló munkát ajánlanátok amely akár árilag akár minőségileg vagy bármely szempontból jobb? Főként árufeltöltő jellegűeket keresek, de bármely más megfelelne. Milyen céget ajánlanátok egy diákmunkára, suli mellé?:)

Pestről kimozdulni sem akarok. (Ja igen, kimaradt, Budapesten élek)


Előre is köszönöm!:)

2013. szept. 29. 23:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt elképzelhetőnek tartom, hogy az órarendedhez igazítják a beosztást (pl. egyik nap éjszaka, másik nap reggeles, stb...) Azt, hogy "akkor mész mikor tudsz" azt elképzelhetetlennek.


Ne legyen illúzióid és főleg ne meríts az első válaszoló butaságaiból. Az "árufeltöltő" kategóriában a Tesco az egyik legjobb választás, mert korrekt és jogszerű a cég. Ellentétben pl. egy Sparral, ahol 30%-al kevesebb a fizetés és úgy bánnak a töltő diákkal, mint egy kutyával - szó szerint. És még ha kevés is a fizetés, mégis kicsivel több, mint a konkurencia. Illetve mivel nem franchise a cég, így bármikor bármelyik másik áruházba megpróbálhatod átkérni magadat.


Maga a töltő meló pedig mindenhol sz**r, ezen semmi sem fog változtatni.

2013. szept. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!