Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek lenne igény...

Szerintetek lenne igény interaktív wellness termékekre?

Figyelt kérdés

Nem a boltban kapható műanyag dolgokra gondolok, hanem a beépíthető dolgokra, például szauna, medencék. De úgy csinálnám meg, hogy mondjuk lámpákkal bevilágítanám a medencét, vagy a szaunát, és a hőmérséklettől függően változna a fény, érintőgombokkal lehetne vezérelni. Nemes fém, kerámia, kő anyagokat használnék mondjuk kőfargó mesterekkel együttműködve.


Szerintetek ki lehet ebből építeni egy jól futó vállalkozást?


A kulcs az egyediség lenne, tehát olyan termékeket mutatnék be, amiket azelőtt senki sem csinált, látott.


Például faragott gránit jacuzzi, stb.



2013. szept. 28. 14:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy a luxusra hajtanék rá, és olyan vevőkört keresnék, akik meg tudják fizetni.


Vannak bőven itt magyarországon is ilyenek, csak nem feltűnősködnek. De ha évente mondjuk 5-10 tervezés/kivitelezés munka bejön, és munkánként mondjuk 300-500 ezer ft hasznot ki tudok hozni, már jól menőnek számít a cég, nem?

2013. szept. 28. 15:02
 2/11 A kérdező kommentje:
Másik: designnal, tervezéssel foglalkozom, értek hozzá. Tehát ez a saját területem, meg tudom valósítani technikailag, át tudom gondolni, van hozzá ízlésem, inkább üzleti szempontból kérdés a dolog.
2013. szept. 28. 15:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha 500e hasznot akarsz kihozni havonta, az azt jelenti, hogy évente olyan 1 - 2 millió közötti árrést kell produkálnod.


Ha fel tudod hajtani a fizetőképes keresletet akkor ez luxus terméknél / szolgáltatásnál nem lehet gond. Azt meg csak te tudod, hogy fel tudod-e hajtani a potens vevőket.


Mondjuk kőből, kerámiából és nemes fémből pont nem lehet szaunát csinálni...

2013. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
* havonta kell természetesen az árrést produkálnod, nem évente.
2013. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem felhajtható, csak egy jó weboldal kell. Tapasztalatom szerint a kínai játéktollaktól kezdve az egészen bonyolult szolgáltatásokig, bármilyen honlap, marketing nélkül, pár fórumra beszúrva, ha tényleg jó, 1-2 év alatt népszerű
2013. szept. 28. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezzel mondjuk erősen vitatkoznék, mert abszolut nem gondolom, hogy az unatkozó milliomosok, mikor beötlik a fejükbe, hogy kéne egy faragott gránit jacuzzi akkor elkezdenének fórumozni a helyett, hogy a legelső flancos jacuzzi üzlete bekolbászolna Budán.

De ebbe nem szólok bele, te víziód, majd meglátod, miként sikerül kivitelezni.


Ugyan én nem vagyok milliárdos, aki ilyesmit igénybe venne, de nagyon sok ügyfelem volt régen egy hasonlóan exkluzív termékeket forgalmazó cégnél, amikor ott dolgoztam és bizton állíthatom, hogy a gazdagok a bemutatótermeket szeretik. Annak a cégnek is volt weblapja, 100-ból 1 ember érdeklődött netem, 99 eljött és nézte a bemutatótermet, hogy elég flancos-e neki.

2013. szept. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na igen, nem szívesen írom le közösbe, de van potenciál az ilyenekre, mondjuk egy bemutatóterem tényleg kell, de ha a bemutatóteremben a flancos egyedi darabok vannak kiállítva, meg lehet mondani, hogy igényre szabva bárhova beépítjük.


Mivel mostanában a kínai jacuzzik ára is átesett a ló túloldalára (alaphangon 300 e) szinte olcsóbb mesterrel csináltatni a medencét, kőből, vagy bármiből. Ezért gondolom, hogy akár még jó ötlet is lehetne.

2013. szept. 28. 16:36
 8/11 A kérdező kommentje:

Van egy építész ismerősöm, akit múltkor megkeresett egy dubaii üzletember, hogy ugyan már tervezzen már neki egy szállodát. Ilyenkor ha átadok egy katalógust mondjuk a kőjacuzziról (ráadásul a műanyagok lassan drágábbak a természetes anyagoknál!!) lehet, hogy rábólint és lerendel belőle 15 darabot a szállodába. Ilyenekre (is) gondolok.


Kicsit persze attól is félek, hogy mindenki nekiáll majd kőjacuzzit gyártani amint meglátják, hogy ez sikeres. Főleg itt magyarországon....

2013. szept. 28. 16:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Ööööö tömör gránitból egy Jacuzzi alsóhangon szvsz 5 misinél tudna kezdődni. Ahhoz képest egy 3 kilós műanyag kínai szinte ingyen van.
2013. szept. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül. Össze is lehet ragasztani, csiszolni, stb. Mintha csempéből építeném fel.... ugyanúgy, ugyanazon az elven, ahogy a reneszánsz szökőkutakat, falszobrokat építették! Pontsoan ugyanazon az elven.
2013. szept. 28. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!