Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munka mellett szeretnék...

Munka mellett szeretnék eljárni idősekhez takarítani. Úgy vettem észre, hogy a környékünkön lenne is erre igény, de mennyit kérhetek ezért?

Figyelt kérdés

Szerencsére kaptam állást suli után, igaz gyárban, de jó helyem van, havi 80-85-öt megkapom. Szüleimmel élek Ők nem hajlandók elfogadni pénzt a rezsibe, tényleg mindent félre tudok tenni, felesleges cuccokra nem is költök. Nah de még sok a felesleges energiám amit szívesen eltöltenék pénzkereséssel addig amíg ilyen jó helyzetben vagyok. Mondjuk úgy, készülök a "felnőtt" életre és szeretném ha minél több félretett pénzem lenne. Akármennyiért megcsinálnám, de mégis érdekel hogy mennyit illik kérni, vagy ilyenkor a nénik-bácsik adnak annyit amennyit rászánnak erre ? Nem szeretném lehúzni őket. Minden tanácsot szívesen fogadok + más pénzkeresési tippeknek is örülnék :)

20/L


2012. szept. 9. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Arra semmiképpen se, hagyatkozz, hogy a saját belátásuk szerint adjanak, mert ez számukra a legproblémásabb. Nem tudhatják, hogy eleget adtak-e vagy netán túl sokat.

Egy ismerősöm hati 3 alkalommal, alkalmanként 4 órát dolgozik egy családnál, ezért havi 60.000 Ft-ot kap. Főzés kivételével minden házi munkát végez náluk. Ebből vissza tudsz számolni egy órabért. Idősgondozás címén 1100-1300 Ft körüli órabérről hallottam.

2012. szept. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felénk 400-450 forintos órabér van az ilyen esete munkákra (nem minden nap kell menned)

Az egyik házaspárnak van állandó bejárónője, heti 5 nap, napi 8 óra: főzés, mosás, takarítás, boltba elszaladás, erre kap havi 70ezret.

2012. szept. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Írjatok még ilyen jó és hasznos válaszokat :) Annyi még, hogy nekem eleve 8 órás munkám van +fél óra utazás, szóval így max 3-4 órám lenne, de gondolom az is sok mindenre elég.
2012. szept. 10. 10:56
 4/4 anonim ***** válasza:
8 órás munka mellett a napi 3-4 órát plusz az utazást nehezen fogod bírni. Azt javaslom, hogy akkor tényleg csak időseket vállalj, akik max. napi 1-2 órás segítségre tartanak igényt, vagy pl. azt kérik, váltsd ki a gyógyszereiket, vásárolj be nekik. Ezeket a saját bevásárlásaiddal egy időben el tudod intézni. A családi háztartásban végzett munka nagy igénybevételt jelentene.
2012. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!