Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mégis milyen segítségre...

Mégis milyen segítségre számíthat egy fiatal tehetség ilyen válságos helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsőéves egyetemista hallgató vagyok, szeretném névtelenségbe burkolni az egyetemem nevét, de bejutottam egy elit egyetemre, ahol minden lehetőségem megvan arra, hogy sikeres művész lehessek. Az ötleteim, befagyott üzleti terveim rendkívül érdekesek, és bizonyos hullámokban rengeteg üzleti partner érdeklődését is felkeltették.


A baj az, hogy befagytam. Termékeket nem tudok előállítani még, mert nem tartok ott a tanulmányi fázisomban, viszont a családom elkönyvelve azt, hogy diákhitelből élek, fennkölt módon közölte velem, hogy akkor vagy adjak bele a rezsibe a hitelemből, vagy menjek albérletbe, közben éhen halok, azt sem tudom mit egyek napról napra, hogyan lógjak a buszon úgy, hogy ne büntessenek meg, hogyan kerüljem ki a már létrejött büntetési ügyeimet, tartozásaimat.


Szerettem volna a tehetségemet a csúcsra vinni, de a családom kihúzta alólam a talajt és semmire és senkire sem számíthatok. Most ott tartok, hogy abba hagyom ezt a csodás egyetemet, mert nem tudok bejárni. Mentálisan kikészültem, éhezem... félek...


Nem tudom milyen támogatásra számíthat egy ilyen fiatal. Mert az önkormányzati művészeti ösztöndíjat valamiért elutasították tőlem. Szociális támogatást sem kaptam.


Szó szerint éhenhalok és nem tudom miből éljek meg úgy, hogy ne menjen a tanulmányaim rovására.


Vagy valóban hagyjam ott, ahogy a családom javasolja és menjek el dolgozni?.... mert úgy látom nincs más megoldás. Kezdek összeomlani...


2013. okt. 2. 18:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy kezdek összeomlani nem kifejezés. Sok olyan apró célt elértem, amit más egy élet alatt sem érne el, de a családom nemtörődömsége és gonoszsága összezúzta azt. Szóval. Néha már az öngyilkosságon gondolkozom, mert úgy érzem magam mint valaki, aki elért valamit és egyben mindent elveszített.
2013. okt. 2. 18:28
 2/7 A kérdező kommentje:

Semmi másra nem volna szükségem, csak annyi pénzre, hogy ne legyen problémám a megélhetésemmel tanulás közben. De annyi és annyi ember kerül az utcára magyarországon.


Lehet, hogy az álmodozás helyett TÉNYLEG menekülnöm kellene?

2013. okt. 2. 18:29
 3/7 A kérdező kommentje:

Az azért már durva, ha már HITELBŐL sem tudom ezt fedezni... ugyanis havonta 40.000 forint nem elég arra, hogy az ember minden nap egészségesen egyen.


Arra meg főleg nem, hogy a gonosz családnak, akik nem dolgoznak és teljesen lecsúsztak, én fizessem ebből a hitelből a saját rezsirészem, mert albérlőként tekintenek a saját gyerekükre és úgy beszélnek vele huszonévesen mint a kutyával.

2013. okt. 2. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
tudnák elég sokat írni és meg is teszem, de előbb írd már le pls, hogy mi a szakma amiben utazni akarsz. mit tanulsz?
2013. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tudnÉk. vazzeee... sry. :)
2013. okt. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lecsúsztak nyilván nem tudnak eltartani és mivel már te is el tudsz menni dolgozni, gondolom nem akarnak ők éhezni azért, hogy tanulhass, amikor ott a diákhiteled. Diákmunkára nem tudsz elmenni? Heti 15-20 óra csak beleférne. Vagy halassz egy évet és addig dolgozz akár külföldön.
2013. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Járj utána hogy miért nem kaptad meg az önkormányzati ösztöndíjat. Az egyetemek is szoktak adni ösztöndíjat az első félév után. Ha teheted költözz kollégiumba, ha oda kevesebbet kell fizetned mint a családodnak.

Én sose éheztem, de tudom mennyire tönkre tudja tenni az embert. Szóval elsőnek ezzel kellene kezdeni valamit, utána már talán nem fogod ennyire borzasztónak találni a helyzetet. Szerintem kollégium + diákhitel + jó tanulmányi eredmény kombó fenn tud tartani egy embert. Próbáld meg mindenképp elvégezni az egyetemet.

2013. okt. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!