Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi borravalót adjak az...

Mennyi borravalót adjak az egész heti kaját hozó futárnak?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyunk anyagilag eleresztve, olcsóbb menüket szoktunk rendelni, egyrészt nincs mindig időnk főzni, másrészt akkor se jönnénk ki sokkal olcsóbban.


A kaját a házunknál teszi le mivel mi csak 1-2 órával utána érünk haza, hetente egyszer jön be a munkahelyemre, hogy fizessek - mondjuk ez nem plusz út neki, mert ide is szállít. De ha a kaját is idehozná, akkor én gyalog vihetném haza a család kajáját.


Heti találkozáskor mennyit illene neki adni? 100-200-300? Gondolom a 10%-ot 5-10ezres rendelésnél csak nem várják el... Ennél többet nem igazán adnék neki, inkább a gyereknek veszek valamit. Illik-nem illik, nincs annyi pénzünk, meg amit mások is mondanak - én is végzem a munkám, mégse kapok borravalót.



2013. okt. 6. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Kap fizetést a munkájáért, nem? Akkor meg mi a szarnak plusz borravaló?
2013. okt. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolnám, eddig nem is adtam, most kezdtem el gondolkozni, hogy mégis illene valamit adni.

Mondjuk ez a borravaló dolog tenyleg olyan, hogy más is végzi a munkáját mégse kap pluszt, a pékségben nem szokás, a kocsmában meg igen...

Még ha az ember pizzát rendel az olyan ritkább alkalom, de folyamatosan többet fizetni..

2013. okt. 6. 02:01
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

A kaját kifizetted, borravalót annyit adj, amennyit tudsz.

Ne érezd magad kellemetlenül, örüljenek, hogy tőlük vásárolsz. A futár anyagi helyzetét meg nem neked kell megoldani.

2013. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyit adj ami nem fog hiányozni a családi kasszából, ha csak 100 ft, akkor annyit, ha nincs pénzed akkor meg ne adj semennyit.

Én is dolgoztam pizzafutárként és jól jött az az aprót amit néha hozzá raktak, de ha nem kaptam semmit akkor nem álltam neki reklamálni. :)

2013. okt. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kap fizetést a munkájáért, nem? Akkor meg mi a szarnak plusz borravaló? Azért kiskomám mert te lehet hogy fix pénzért vállaltad az állásodat de egy ételfutár főnöke úgy gondolja hogy elég a minimum éhbér és hozzákalkulálja a borravalót és szerinte az már tisztességes megélhetést biztosít a futárnak. Lehet hogy 500 Ft soknak tűnik mint borravaló de azt egy héten csak egyszer adod az a szerencsétlen ételfutár meg hóban fagyban minden nap kiviszi neked az ételt. Napi 100 Ft-ot szerintem megérdemel.

10% azért nem reális mert így 2-3 ezer Forintos heti megrendelés esetén kevés, 10 ezer fölött meg nincs is szükség borravalóra mert azon már van érzékelhető haszon, elég ha kicsit felfelé kerekít az ügyfél. A futár munka uyanúgy mint más vendéglátás igenis borravalós munka.

2014. jan. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy én is minimum éhbérért dolgozom és nekem senki nem ad borravalót azért, mert végzem a munkám.

Havi 4-5x 500 Forint az 2000-2500, biztos a futár is örülne neki, de minimálbéresként azért megérezné a kasszánk... és lehet smucignak gondol, de nekem ez túl sok pénznek tűnik ahhoz, hogy odaadjam neki.

2014. jan. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!